נמל התעופה הגדול בעולם באיסטנבול עומד בפני פשיטת רגל לפני שהתחיל לפעול

בפני המיזם עומדים מכשולים נוספים, כמו אזור ביצות שגודלו גדול ממנהטן ועליו צריך לבנות בניינים ומסלולי תעופה שיוכלו בסופו של דבר להכיל כ-200 מיליון נוסעים בשנה

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארדואן בנאומו בפרלמנט, היום
ארדואן בנאומו בפרלמנט, היוםצילום: ADEM ALTAN/אי־אף־פי

התאגיד הטורקי שנוצר במיוחד כדי לבנות ולהפעיל את נמל התעופה הגדול בעולם באיסטנבול עלול לעמוד בפני פשיטת רגל. בראיון טלוויזיוני אתמול (ב), אישר שר התחבורה הטורקי אחמט ארסלאן כי הממשלה שוקלת להעניק לתאגיד זמן לא מוגדר לפני שתתחיל לדרוש ממנו לשלם שכר דירה – שנקבע על יותר ממיליארד דולר בשנה במשך 25 שנה.

"הגישה שלנו אינה 'תנו להם לבנות ואז להתרסק'. מה שחשוב הוא שהמצב נתון תחת פיקוח ושזכויות הציבור והאינטרסים שלו מוגנים", אמר ארסלאן.

תאגיד IGA מורכב מעסקים ידידותיים לנשיא טורקיה, רג'פ טייפ ארדואן. עד עתה לא דובר על אי-יכולתו לעמוד בתשלומים. תאגידים טורקיים אחרים מתמודדים כיום עם קשיים פיננסיים הולכים וגדלים על רקע חובות במטבע זר, וחברות גדולות, לרבות הבעלים של גודייבה, מבקשות ליישם ארגון מחדש. החוב התאגידי במטבע זר בטורקיה מהווה 40% מהתמ"ג במדינה.

בפני המיזם עומדים מכשולים נוספים, כמו אזור ביצות שגודלו גדול ממנהטן ועליו צריך לבנות בניינים ומסלולי תעופה שיוכלו בסופו של דבר להכיל כ-200 מיליון נוסעים בשנה. נמל התעופה החדש צפוי להיפתח באוקטובר.

ארדואן רואה בנמל התעופה כמורשת שלו וההישג הגדול ביותר של 16 שנותיו בשלטון. לטענתו, האפשרות שבטורקיה ייבנה נמל התעופה הגדול בעולם הרגיזה מעצמות זרות כל כך עדי שהן החליטו לעורר את המחאות בגזי פארק באיסטנבול ב-2013 כדי להכשיל את הפרויקט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker