מנהל קרן הגידור ג'ון פולסון הרוויח יותר מ-5 מיליארד דולר ב-2010

הקרנות של פולסון הניבו ב-2010 8.4 מיליארד דולר לפני עמלות; קרן הזהב עלתה ב-35%

רויטרס

מנהל קרן הגידור ג'ון פולסון הרוויח אישית יותר מ-5 מיליארד דולר ב-2010, מה שעשוי להיות הרווח השנתי הגבוה ביותר בהיסטוריה של עולם ההשקעות, כך דיווח "וול סטריט ג'ורנל".

רווחיו של פולסון,55, בשנה האחרונה היו גבוהים מהשיא הקודם שרשם, של כמעט 4 מיליארד הדולר שהרוויח ב-2007, מהימור נגד משכנתאות הסאבפריים, דיווח ה"ג'ורנל".

חלק מהרווחים הם רווחים "על הנייר", שמשקפים עלייה בערך החזקותיו של פולסון, ועשויים להישחק במידה וערכן של אותן השקעות ירד. שאר הרווחים נבעו ממכירת השקעות, ורובם מושקעים בחזרה לקרנות, דיווח העיתון.

מאז הרוויחה קרן הגידור של פולסון 15 מיליארד דולר מהימורים נגד שוק הדיור ב-2007, נחשב פולסון בעיני המשקיעים כסמן הקדמי של תעשיית קרנות הגידור. לפני ארבעה חודשים דורג פולסון במקום ה-20 ברשימת האמריקאים העשירים ביותר של המגזין "פורבס", עם הון אישי של כ-12.4 מיליארד דולר.

בתחילת 2010 אמר פולסון כי הוא צופה להתאוששות כלכלית חזקה ולהתאוששות במחירי הבתים. בנוסף הוא ביצע הימור גדול על מחיר הזהב. הקרנות של פולסון הניבו רווח של 8.4 מיליארד דולר ב-2010 לפני עמלות. קרן פולסון אדוונטג' פלוס הניבה בשנה שעברה 17% לאחר שעלתה ב-13% בדצמבר. קרן הזהב שלו הניבה תשואה שנתית של 35%.

את תגובת פולסון לא ניתן היה להשיג לצורך כתבה זאת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker