ארה"ב תפחית 78 מיליארד דולר מתקציב הביטחון בניסיון לצמצם את הגירעון

על מנת לעמוד בקיצוצים יבטל הפנטגון תוכניות נשק מדשדשות ויקצץ 47 אלף משרות

רויטרס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ממשלת ארה"ב מתכננת לקצץ 78 מיליארד דולר מתקציב הביטחון בחמש השנים הקרובות, כולל הפחתה של 47 אלף חיילים, במהלך שנוי במחלוקת שנועד לצמצם את הגירעון התקציבי התופח. הקיצוצים המתוכננים, שנחשפו בתדרוך בפנטגון ביום חמישי, נובעים ממסקנות החקירה שערך הבית הלבן לגבי תקציב הביטחון, שהוכפל במונחים ריאליים מאז הפיגוע במגדלי התאומים ב-2001.

שר ההגנה האמריקאי רוברט גייטס הכריז בשנה שעברה על תוכנית נוספת לחיסכון של 100 מיליארד דולר על ידי הפחתת הבזבוז, ביטול תוכניות נשק מדשדשות ותיעדוף של סדרי העדיפויות. עם זאת, תקציב הביטחון האמריקאי נקבע בסופו של דבר על ידי הקונגרס, והמחוקקים בדרך כלל מעדיפים לחסום את נסיונות הקיצוצים על מנת שלא לפגוע בתעסוקה.

עם זאת, גייטס אמר כי גם הצבא צריך לקחת חלק בהסדרת מצבה הפיננסי של ארה"ב. "כחלק הגדול ביותר של התקציב, הפנטגון אינו יכול להפריד עצמו מהלחצים שמופעלים על שאר זרועות הממשלה", אמר גייטס. התקציב השנתי יוגש לקונגרס ב-14 בפברואר. מקורות בתעשייה ואנליסטים העריכו כי ממשל אובמה יבקש 554 מיליארד דולר לתקציב הביטחון בשנה הפיסקלית 2012, 12 מיליארד דולר פחות משתוכנן.

גייטס אמר כי הפנטגון יתמודד עם הקיצוץ בתקציב על ידי הקפאת השכר לאזרחים, שינוי הנחות כלכליות וקיצוץ במספר החיילים החל מ-2015, בין היתר. גייטס הוסיף כי קיצוצים חדים יותר עלולים להיות "הימור מסוכן ואולי אף הרי אסון", וטען כי המתחים הבינלאומיים דורשים צבא אמריקאי מודרני וחזק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker