"מכוניות זה גיהינום": אילון מאסק חזר לישון במפעל טסלה

מנכ"ל טסלה חזר לישון במפעל כדי לפקח על ייצור מודל 3 ולנסות לפתור את העיכובים בקו הייצור ■ מנכ"ל וויימו אומר כי אין להאשים את הטכנולוגיה של המכונית האוטונומית בתאונה של טסלה

בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילון מאסקצילום: מתוך הטוויטר של אילון מאסק
בלומברג

אילון מאסק הודיע בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כי "חזר לישון במפעל", בניסיון לתקן את העיכובים בייצור מכוניות מודל 3. זהו מהלך שמזכיר את השקת טסלה מודל X, אז התפרסם מאסק בכך ששמר על שק שינה קרוב לקו הייצור של המכונית כדי שיוכל לטפל מיד בכל בעיה שצצה. "עסקי המכוניות הם גיהינום", אמר מאסק.

מאסק פירסם את הציוצים בזמן שהמשקיעים מחכים לנתוני הייצור של החברה ברבעון הראשון של 2018, שצפויים להיות מתחת לתחזיות של טסלה . לפי דיווח באתר The Information, מאסק לקח את השליטה על ייצור מודל 3 מידיו של דאג פילד, ראש מערך ההנדסה בטסלה.

בשנה שעברה ניהל פילד את מערך ההנדסה של המכונית ושל ייצור המכונית. מאסק אמר כי על פילד הוטל לנהל את שני התחומים כדי להבטיח שטסלה לא תתכנן מכונית שקשה לייצר. אך כעת, כשטסלה מתמודדת עם בעיות ייצור, עדיף לנקוט במדיניות של הפרד ומשול, אמר מאסק.

טסלה נמצאת תחת לחץ עצום מצד הלקוחות שממתינים למכוניות מודל 3 שהזמינו וכן היא חייבת להגדיל את ההכנסות כדי לאזן את ההוצאות העצומות שהושקעו בהשקת המכונית. כחצי מיליון איש שילמו 1,000 דולר כל אחד להזמנת מודל 3. החברה עדיין מנסה להוכיח כי יש לה את היכולת לייצר מכוניות בייצור המוני. גם אם טסלה תצליח לעמוד ביעדי הייצור לרבעון הראשון של 2018, עדיין לא ברור אם תוכל להתמיד ולייצר מכוניות בקצב זה בהמשך.

בנוסף, טסלה מתמודדת עם חקירה פדרלית של התאונה שגרמה למותו של נהג טסלה מודל X. מערכת הנהיגה האוטונומית של טסלה, שידועה בכינוי "טייס אוטומטי" פעלה בעת התאונה. טסלה מסרה ביום שישי כי הנהג לא שם את ידיו על ההגה כשש שניות לפני התאונה. "הנהג קיבל כמה התראות ויזואליות ואחת קולית לשים את ידיו על ההגה מוקדם יותר במהלך הנסיעה", מסרה החברה.

התאונה של טסלה התרחשה כמה ימים לאחר התאונה של אובר, שבה מכונית אוטונומית דרסה למוות הולכת רגל באריזונה. שתי התאונות גרמו לרשויות בארה"ב לפקפק בטכנולוגיית המכוניות האוטונומיות ובבטיחותה – מה שעשוי לגרום לשינויים ברגולציה על התחום המתפתח.

מערכת ה"טייס האוטומטי" אינה משתוות לטכנולוגיה של מכונית אוטונומית לחלוטין שיש לוויימו, כך אמר ג'ון קרפקיק, מנכ"ל ווימו. המערכת של טסלה מצריכה עירנות של נהג אנושי שיושב ליד ההגה והנהג צריך באופן מתמיד להניח ידיים על ההגה. לדברי קרפקיק, המערכת של ווימו אינה מצריכה נהג בכלל.

"לטסלה יש מערכת תמיכה לנהג וזה גישה שונה מאד מהגישה שלנו", הוסיף קרפקיק. "אם מתרחשת תאונה בטסלה, הנהג בסופו של דבר אחראי לכך. אנחנו לא יודעים מה קרה התאונה הקטלנית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker