סין מתכננת להקים "תעלה יבשה" של מסילות רכבת - מתחרה לתעלת פנמה

מסילת הרכבת תקשר בין חופי קולומביה באוקיינוס האטלנטי והשקט ■ "מדובר בהצעה ממשית, והיא נמצאת בשלבים מתקדמים למדי", אמר נשיא קולומביה, חואן מנואל סנטוס ל"פייננשל טיימס" ■ סין היא שותפת הסחר השנייה בגודלה של קולומביה אחרי ארה"ב

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

סין מנהלת מגעים עם קולומביה לגבי הקמת חלופה לתעלת פנמה, אשר תקשר בין חופי קולומביה באוקיינוס האטלנטי והשקט באמצעות מסילות רכבת, דיווח אתמול העיתון "פייננשל טיימס".

"מדובר בהצעה ממשית, והיא נמצאת בשלבים מתקדמים למדי", אמר נשיא קולומביה, חואן מנואל סנטוס לטיימס. "כל הבדיקות שערכו הסינים לגבי עלות השינוע לטון ועלות ההשקעה, הסתדרו", הוסיף.

"התעלה היבשה", באורך 220 קילומטרים, תשמש להפצת מוצרים סיניים ליבוא ברחבי יבשת אמריקה וליצוא חומרי גלם, בעיקר פחם, מקולומביה לסין. "אני לא רוצה לייצור ציפיות מוגזמות, אך יש בכך היגיון רב", אמר סנטוס לטיימס. "אסיה היא המנוע החדש של הכלכלה העולמית".

סין היא שותפת הסחר השנייה בגודלה של קולומביה אחרי ארה"ב. היקף המסחר בין סין לקולומביה הסתכם בשנה שעברה ביותר מ-5 מיליארד דולר. הטיימס העריך כי המגעים של קולומביה עם סין נועדו גם ללחוץ על ארה"ב לזרז את חתימות על הסכם סחר חופשי עם קולומביה.

מדי שנה, עוברות בתעלת פנמה 14-13 אלף ספינות שהמטען שלהן מהווה כ-5% מהסחר העולמי. מבקרי התוכנית לחלופה של פסי רכבת לתעלה, ציינו כי התעלה נמצאת בעיצומו של פרויקט הרחבה בהשקעה של 5.25 מיליארד דולר, אשר יאפשר להכפיל את מספר הספינות שעוברות דרך התעלה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker