סורוס: "ישראל היא המכשול העיקרי בדרך לדמוקרטיה במזרח התיכון"

"ישראל תרוויח מדמוקרטיזציה אך חוששת משינוי פתאומי שטומן בחובו יותר מדי סיכונים", אמר סורוס ■ המילארדר כתב במאמר שפירסם אתמול בעיתון "וושיגנטון פוסט" כי "הנשיא אובמה באופן אישי וארה"ב כמדינה יכולים להרוויח הרבה מיישור קו עם דרישת דעת הקהל לכבוד ודמוקרטיה"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"ישראל היא המכשול העיקרי בדרכו של נשיא ארה"ב, ברק אובמה, להביא לשינוי מדיניות ארה"ב במזרח התיכון באופן שיסייע להתפשטות הדמוקרטיזציה של מערכות פוליטיות באזור", כך כתב המשקיע המיליארדר ג'ורג' סורוס במאמר שפירסם אתמול בעיתון "וושיגנטון פוסט".

"הנשיא אובמה באופן אישי וארה"ב כמדינה יכולים להרוויח הרבה מכך שיחליטו ליישר קו עם דרישת דעת הקהל לכבוד ודמוקרטיה. הדבר יסייע לשיקום מנהיגות ארה"ב ולהסרת החולשה המבנית המתמשכת. בעלי הברית שלנו קשורים למשטרים דכאניים ולא פופולריים. חשוב מכל, זה יסלול את הדרך לקידום שלום באזור", כתב סורוס.

"בכל הקשור להתפשטות הדמוקרטיה, סביר יותר להניח שהיא תעמיד בסכנה את האויבים של ארה"ב - סוריה ואיראן - מאשר את בעלי הברית שלנו, אבל בתנאי שאנחנו מוכנים להוביל את המחנה", המשיך סורוס.

"המכשול העיקרי הוא ישראל", אמר סורוס. "במציאות, לישראל יש הרבה להרוויח מהתפשטות הדמוקרטיה במזרח התיכון, וכך גם לארה"ב. אולם ספק אם ישראל תכיר בכך שמדובר באינטרס שלה מכיוון שהשינוי מתחולל באופן פתאומי מדי וטומן בחובו יותר מדי סיכונים. מה גם שכמה מתומכי ישראל בארה"ב מחזיקים בעמדות יותר קשוחות ואידיאולוגיות מאשר הישראלים עצמם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker