תומכי מובארק תוקפים עיתונאים ברחובות קהיר; אנדרסון קופר מ-CNN ספג אגרופים בראשו

תומכים של נשיא מצרים תקפו את קופר - אחד העיתונאים המפורסמים בעולם וניסו לחטוף את המצלמה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

תומכיו של נשיא מצרים חוסני מובארק החלו היום לתקוף ברחובות עיתונאים זרים, בהם כתב רשת CNN, אנדרסון קופר - אחד העיתונאים המפורסמים בעולם - אשר הותקף בעת סיקור הפגנה בקהיר.

אנדרסון סיפר תומכים של מובארק רדפו אחריו ואחרי צוותו וכי הוא ספג עשרה אגרופים בראשו. "לא היתה להם שום סיבה לתקוף אותנו", אמר אנדרסון בראיון ל-CNN. "הם פשוט חיפשו ללכת מכות". עוד סיפר אנדרסון כי תומכי מובארק ניסו לחטוף את מצלמת הטלוויזיה של צוותו.

אמש הקיפו תומכי מובארק את משרדי CNN בקהיר והשליכו אבנים לעבר הבניין. פרשנים ציינו כי בשעות האחרונות הפכה הנוכחות של עיתונאים ברחובות קהיר למסוכנת ביותר מאחר שתומכי מובארק רודפים ומכים אותם.

למרות הודעת נשיא מצרים חוסני מובארק על סיום תקופת שלטונו וקריאת ראשי הצבא המצרי לסיום ההפגנות, הפכה היום כיכר תחריר בקהיר לזירת מאבק סוערת בין המפגינים לתומכי הנשיא. ממשרד הבריאות של מצרים נמסר הערב כי אדם אחד נהרג וכ-350 בני אדם נפצעו בעימותים קשים בין הגרעינים של שתי הקבוצות.

הבוקר התברר כי מפלגות האופוזיציה וגם המפגינים ברחובות דוחים את ההודעה של הנשיא מובארק. המונים מסתובבים בקהיר וקוראים להתפטרותו המיידית של הנשיא המצרי. צעדה של כאלף מפגינים לאורך גדות הנילוס בלב קהיר צעקה "בדם, באש נעיף אותך מובארק".

מאוחר יותר, יצאו לרחובות קהיר אלפי תומכים בנשיא, שהגיעו לכיכר המרכזית בבירה, והתעמתו עם המפגינים הרבים. בין שני הצדדים חצץ כוח צבאי, שאיפשר לכל צד להפגין ולהביע את דעתו. עם זאת, האירועים גלשו במהירות לעימותים אלימים ולתגרות בין הצדדים, תוך שימוש במוטות, אבנים וסכינים. חלק מתומכי מובארק הגיעו לכיכר כשהם רכובים על סוסים וגמלים, והשתלטו על חלקים נרחבים באזור, עניין שיצר חיכוך רב אף יותר. הצבא התקשה לחצוץ בין שני המחנות וכמה חיילים ירו באוויר אך לא הצליחו לפזר את ההמון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker