מרטין סורל: "מדינות BRIC הן ליגת העל הכלכלית; ארה"ב וגרמניה הן הליגה הלאומית"

מנכ"ל WPP בראיון בדאבוס: "אנחנו כבר לא מאמינים בצריכה מופרזת, אלא בצריכה אחראית"

CNN, בלעדי ל-TheMarker
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מרטין סורל, מנכ"ל WPP הבריטית - חברת הפרסום הגדולה ביותר באירופה - סיפק הערכת מצב לגבי כלכלות העולם השאולה מעולם הכדורגל, בראיון לרשת CNN שנערך עמו בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס. לדבריו, מדינות BRIC הן ליגת העל, ואילו ארה"ב וגרמניה הן הליגה הלאומית. מערב אירופה היא ליגה א' ויפן היא ליגה ב'.

סורל אמר בראיון כי זהו האופן שבו לקוחות WPP רואים את כלכלות העולם במונחי העדפת השקעת כספם. "אני אוהב לשאוב דימויים מעולם הכדורגל. ליגת העל היא מדינות BRIC (ברזיל, רוסיה, הודו וסין), והליגה הלאומית היא ארה"ב וגרמניה. אסור להמעיט בהשפעתן של כלכלות גדולות אלו. ליגה א' היא מערב אירופה - צרפת, איטליה, ספרד, בריטניה. אולי בריטניה היא בליגה הלאומית. ליגה ב' היא יפן, שלא מראה שום סימני שינוי. זה המצב שם כבר כמעט 20 שנה".

כאשר נשאל סורל בראיון על תפקידו של ענף הפרסום בעיצוב הכלכלה, הוא ציין את השינוי שחל בעמדת המגזר. "איננו מאמינים עוד בצריכה מופרזת. אנחנו מאמינים בצריכה אחראית", אמר סורל.

סורל, אשר משתתף בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס זו השנה ה-22 ברציפות, התייחס גם לאופי הפורום. "כאשר באתי בראשונה לדאבוס, האירוע היה הרבה יותר מצומצם. למעשה הוא היה הרבה יותר אינטימי. הפורום איבד את האינטימיות שלו. עלי להודות שהוא הפך ליותר מדי גדול", אמר סורל. "אני חושב שצריך לעשות משהו בעניין. לדעתי פשוט יש יותר מדי אנשים".

סורל גם נשאל בראיון ל-CNN לגבי פגישה פרטית בה השתתף, ואשר היה בה גם נשיא רוסיה, דמיטרי מדוודב. "עלי להודות שהוא היה ריאלי ביותר. הוא הפגין פתיחות ושקיפות, והיה כן מאוד לגבי האופן שבו רוסיה מנסה לפתח השקעות זרות ישירות במדינה", אמר סורל. "אני אופטימי לגבי רוסיה, ואופטימי לגבי מזרח אירופה. אנו עדים למעבר באירופה לכיוון מזרח, לרוסיה, לגרמניה ולפולין. שלוש המדינות הללו הן כלכלות מאוד חזקות, שכוחן עולה למעשה על זה של מערב אירופה", הוסיף סורל.

דיווחים נוספים של CNN מדאבוס ניתן למצוא ב-www.CNN.com/davos

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker