מדוודב: "מדינות BRIC יובילו את הכלכלה העולמית"

נשיא רוסיה: "הדלפות ויקיליקס הן תופעה חיובית ברמה הבינלאומית"; טרור - האיום הגדול ביותר"

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

נשיא רוסיה, דמיטרי מדוודב, אמר כי שיתוף פעולה בינלאומי, במיוחד במאבק נגד הטרור, מהווה תנאי להמשך הצמיחה הכלכלית העולמית, והוסיף כי הכלכלות המתפתחות הגדולות - בהן רוסיה - צפויות למלא תפקיד מרכזי בהובלת הכלכלה הגלובלית.

"הצמיחה הכלכלית העולמית החדה יצרה אופוריה - אבל המשבר הכלכלי הגלובלי גרם להתפכחות", אמר מדוודב בנאום הפתיחה של הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס. "עם זאת, כל המאמצים לשיקום הכלכלה העולמית יהיו לשווא אם לא נצליח לפעול לחיסול הטרור וההסתה - האיום הגדול ביותר על המין האנושי", הוסיף. "נדרש מאמץ לקידום הסובלנות והבנה הדדית בין קבוצות חברתיות שונות".

מדוודב התייחס בדבריו גם לתפקיד שעתידות למלא הכלכלות המתפתחות הגדולות (BRIC) בהובלת הכלכלה העולמית, ואמר כי יש לשלב את המטבעות של מדינות BRIC (ברזיל, רוסיה, הודו וסין) במימון קרן המטבע הבינ"ל (IMF) באמצעות זכויות המשיכה המיוחדות (SDR) של הקרן.

נשיא רוסיה התייחס בדבריו גם למגמות המתוכננות בכלכלת ארצו, וציין את "חשיבות ההפרטה של החברות הגדולות ברוסיה כדי להגביר את התחרותיות, תוך מעורבות של הבנקים המובילים בעולם".

מדוודב דיבר על כוונת הממשלה לפתח את המגזר הפיננסי של רוסיה, והתחייב לכך שלא יוטלו מסים חדשים ברוסיה. "בניגוד לעמדה של מדינות ה-G20, אין לנו כוונה להטיל הגבלות פיננסיות כלשהן", אמר.

כמו כן, אמר מדוודב כי רוסיה פועלת לקידום יצירת אחידות רגולטורית בארצו, מתוך מטרה להצטרף לקרן המטבע הבינ"ל (IMF) בשנה הבאה, ובהמשך גם לארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD).

לכל הידיעות מכנס דאבוס

בתום נאומו של מדוודב הוצגו לו מספר שאלות, ובתשובותיו התייחס נשיא רוסיה לביקורת כלפי מערכת המשפט של רוסיה. "רוסיה היא לא המדינה היחידה בעולם שבה יש שחיתות ואשר בה מערכת המשפט לא תמיד מתפקדת", אמר מדוודב. "אינני מתיימר לטעון כי נצליח להביס את השחיתות בתוך שנתיים-שלוש, אבל אנחנו נמצאים בעיצומו של מאמץ בכיוון זה", הוסיף.

מדוודב נשאל גם במהלך שלב השאלות והתשובות, "אם תהיה הדלפה של ויקיליקס על רוסיה - מה היא תהיה?". תגובתו: "הדלפות ויקיליקס נתפשות כבלתי חוקיות במספר מדינות, אך מבחינה בינלאומית מדובר בתופעה חיובית". מדוודב ציין את חשיבות הפצת המידע, ובהתייחס למידע שהודלף שנגע לרוסיה, אמר כי "החומרים על רוסיה שהודלפו לא חידשו לי דבר. אנחנו ברוסיה חבר'ה קשוחים".

מדוודב ציין בדבריו כי הוא נאלץ לקצר את שהותו בדאבוס ולשוב כבר הלילה למוסקבה, עקב פיגוע הטרור שהתרחש בשדה התעופה של העיר בתחילת השבוע. "התקפת הטרור רק מחזקת את נחישותנו למוצא מנגנון הגנה בינלאומי יעיל נגד טרור", אמר נשיא רוסיה בנאומו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker