תוצאות מיקרוסופט הודלפו; הרווח והמכירות עלו על התחזיות

עם זאת, דיווחה מיקרוסופט על ירידה ברווח הרבעוני לאחר שנחלשו מכירות מערכת ההפעלה "חלונות 7"

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

מיקרוסופט, חברת התוכנה הגדולה בעולם, דיווחה היום על ירידה קלה ברווחיה הרבעוניים לאחר שמכירות מערכת ההפעלה "חלונות 7" - שאותה השיקה החברה לפני יותר משנה - נחלשו לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת. עם זאת, תוצאות החברה עלו על תחזיות האנליסטים, בין השאר הודות למכירות גבוהות מהצפוי של קינקט, בקר התנועה החדש לקונסולת המשחקים Xbox של מיקרוסופט, שמבוסס על טכנולוגיה של חברת פריים-סנס הישראלית.

התוצאות הכספיות של ענקית התוכנה האמריקאית, אשר היו אמורות להתפרסם לאחר סיום המסחר בוול סטריט, הודלפו מספר דקות לפני סיום המסחר. בראשה של מיקרוסופט עומד זה למעלה מעשור המנכ"ל סטיב באלמר.

מיקרוסופט רשמה רווח נקי של 6.63 מיליארד דולר או 77 סנט למניה, ברבעון הכספים השני של החברה, שהסתיים בסוף חודש דצמבר. בתקופה המקבילה בשנה הקודמת רשמה החברה רווח נקי של 6.66 מיליארד דולר, או 74 סנט למניה. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 68 סנט למניה.

מיקרוסופט רשמה בתקופה המדווחת הכנסות של 19.95 מיליארד דולר לעומת הכנסות של 19 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה הקודמת. גם כאן עלו תוצאות החברה על תחזיות האנליסטים, אשר צפו מכירות של 19.15 מיליארד דולר. במבט קדימה, שבה מיקרוסופט ואישרה את תחזיתה להכנסות של 26.9-27.3 מיליארד דולר בשנת הכספים כולה.

מניית מיקרוסופט ירדה בכ-2.5% במהלך 12 החודשים החולפים לעומת עלייה של 24% שרשם מדד נאסד"ק באותה התקופה. המנייה יורדת ב-0.4% במסחר לאחר הסגירה, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בוול סטריט בעלייה קלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker