נשיא חברת יחסי הציבור העצמאית הגדולה בעולם: "עסקים צריכים לפעול לטובת כלל החברה"

"לציבור יש ציפיות גדולות מהמגזר העסקי; מצפים ממנו לא רק להרוויח כסף", אמר ריצ'רד אדלמן בראיון בדאבוס

CNN, בלעדי ל-TheMarker
CNN, בלעדי ל-TheMarker

סקר שערכה חברת יחסי הציבור אדלמן בארה"ב העלה כי 46% בלבד מהאמריקאים רכשו אמון כלפי עסקים בשנת 2010 - ירידה לעומת 54% בשנה הקודמת. "לציבור יש ציפיות גדולות יותר מהמגזר העסקי", אמר ריצ'רד אדלמן, נשיא ומנכ"ל אדלמן, חברת יחסי הציבור העצמאית הגדולה בעולם, בראיון לרשת CNN בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס. "הציבור רוצה שעסקים יצליחו. הוא מבין שהממשלה לא יכולה לפתור את כל הבעיות, וכי המגזר העסקי יוצר מקומות עבודה. אבל השנה שעברה היתה מאכזבת", הוסיף אדלמן.

"תפקיד הממשלה הוא לשמש כשופט. היא אינה יכולה לשמש כשחקן המרכזי, ואני חושב שזו הבחנה שעלתה בבירור בשנה החולפת", אמר אדלמן, המשתתף בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס זו השנה ה-12 ברציפות. "אבל אני חושב שעסקים חכמים לא מחכים שהממשלה תקבע את המדיניות. הם פשוט יוצאים ואומרים - תקשיבו זו הדרך הנכונה להתקדם. ואז יש לקוות שהממשלה תבצע חקיקה כזו".

"אני חושב שהרעיון עבור עסקים הוא לעשות משהו לטובת כלל החברה, במקביל לכך שהם מרוויחים כסף. צריך מודל עסקי בר קיימא. אני חושב שזה המסר שמשדרים כל המנכ"לים המצליחים. בין אם מדובר במנכ"לים של ג'נרל אלקטריק או פפסיקו או אחרים, הם אימצו כעת את הרעיון שצריך לספק את כל בעלי העניין, ולא רק את וול סטריט", אמר אדלמן בראיון ל-CNN.

"הרעיון הוא ליצור ערך לבעלי המניות בטווח הארוך, ולא רק בטווח הקצר", הוסיף אדלמן. "הרעיון הוא שיהיה לך משהו שהולך להצליח בטווח הארוך".

דיווחים נוספים של CNN מדאבוס ניתן למצוא ב-www.CNN.com/davos

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker