בכירים בוול סטריט: "סיכוי של 50% שעסקת פייסבוק-גולדמן סאקס לא תצא לפועל"

כך לדברי הכתב צ'רלי גספרינו מערוץ פוקס ביזנס; "רשות ני"ע בארה"ב תחת לחץ עצום לחוקר את העסקה"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

, שעליה נודע בתחילת השבוע, עשויה שלא לצאת בסופו של דבר אל הפועל בשל בעיות רגולטוריות, העריך אתמול צ'רלי גספרינו, הכתב הפיננסי הבכיר של רשת הטלוויזיה פוקס ביזנס.

"רשות ני"ע בארה"ב (SEC) נמצאת תחת לחץ עצום לחקור את עסקת פייסבוק-גולדמן, ובכירים בוול סטריט מעריכים כי קיים סיכוי של 50% שהעסקה תבוטל על ידי הרגולטור", כתב גספרינו בציוץ שהעלה לאתר המיקרובלוגינג טוויטר אתמול.

ביום שני נודע כי פייסבוק גייסה 500 מיליון דולר מבנק ומחברת דיג'יטל סקיי טכנולוג'יס, בעסקה המעריכה את פייסבוק בשווי של 50 מיליארד דולר. לפי שווי זה, פייסבוק גדולה יותר מחברות ותיקות יותר כמו אי-ביי, יאהו וטיים וורנר.

במסגרת העסקה, השקיע גולדמן בפייסבוק 450 מיליון דולר בעוד שדיג'יטל סקיי טכנולוג'יס, חברת ההשקעות הרוסית שכבר השקיעה כחצי מיליארד דולר בפייסבוק בעבר, השקיעה 50 מיליון דולר. עוד במסגרת העסקה, גולדמן אמור לגייס 1.5 מיליארד דולר ממשקיעים עבור פייסבוק לפי שווי של 50 מיליארד דולר.

בסך הכל, עתידה פייסבוק לגייס במסגרת העסקה שני מיליארד דולר תמורת 4% ממניות החברה. משמעות ההשקעה של גולדמן בפייסבוק היא שהבנק ככל הנראה יהיה מעורב בהנפקתה של פייסבוק, כאשר תחליט לעשות זאת.

עם זאת, מבקרי העסקה טוענים כי מאפשרת לפייסבוק לעקוף את תקנות רשות ני"ע, בכך שהחברה אינה נדרשת לדווח לציבור על מצבה הפיננסי, וכן כי המהלך מונע מכלל המשקיעים אפשרות לרכוש מניות של פייסבוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום