הבנק המרכזי של ברזיל מגביר המאמצים לבלום את התחזקות המטבע המקומי

הבנק המרכזי הודיע על הקשחת הדרישות מהבנקים לגבי פוזיציות שורט על הדולר

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הבנק המרכזי של ברזיל הודיע היום על צעדים נוספים לבלימת התחזקות המטבע המקומי, הריאל, בכך שהקשיח את הדרישות לגבי פוזיציות מט"ח של בנקים מקומיים. הבנק המרכזי מסר כי יפעל לצמצום פוזיציות השורט של הבנקים על הדולר מול הריאל בניסיון להגביל את המסחר הספקולטיבי אשר גרם להתחזקות הריאל בחודשים האחרונים. זה הניסיון השלישי של הבנק המרכזי לבלום את התחזקות המטבע המקומי מאז אוקטובר.

הבנק המרכזי הודיע כי החל מה-4 באפריל יחייב את הבנקים המקומיים להפקיד במזומן סכום שווה ערך ל-60% מפוזיציות השורט שלהם על הדולר שעולות על סכום של 3 מיליארד דולר או סך הון החברה.

ברזיל היא אחת משורה של מדינות בעולם שנקטו בצעדים לבלימת התחזקות מטבעותיהן, במסגרת מה שהוכתר על ידי פרשנים בתור "מלחמת מטבעות עולמית". כלכלות מתפתחות אחרות באמריקה הלטינית, בהן צ'ילה ופרו, אף הן הגבירו באחרונה את מאמציהן לבלום את התחזקות המטבעות שלהן.

הבנק המרכזי של צ'ילה החל שלשום בהפעלת תוכנית בהיקף של 12 מיליארד דולר להתערבות בשוק המט"ח, כאשר רכש 50 מיליון דולר בשוק המקומי כדי לבלום את התחזקות המטבע המקומי, הפסו, ולתמוך ביצואנים של יצרנית הנחושת הגדולה בעולם.

הבנק המרכזי מתכנן להגדיל את יתרות המט"ח של צ'ילה ב-12 מיליארד דולר השנה, והודיע כי יישום התוכנית יתחיל ברכישות יומיות של 50 מיליון דולר בין ה-5 בינואר ל-9 בפברואר. בעקבות הודעת הבנק נפל המטבע המקומי ב-6% תוך יומיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker