שוק המיזוגים והרכישות העולמי מתעורר: עסקות של יותר מ-20 מיליארד דולר ביום אחד

עסקת דיוק-פרוגרס בסך 13.7 מיליארד דולר; ב-2010 כולה היו פחות מ-20 עסקות בסך יותר מ-10 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הפעילות בשוק המיזוגים והרכישות ממשיכה לצבור תנופה. חברות בעולם הודיעו היום על מיזוגים ורכישות בהיקף של יותר מ-20 מיליארד דולר, בהם הודעת דיוק אנרג'י על רכישת פרוגרס אנרג'י תמורת 13.7 מיליארד דולר. ב-2010 כולה היו פחות מ-20 עסקות בהיקף של יותר מ-10 מיליארד דולר, לעומת קרוב ל-40 עסקות בהיקף זה בשיאה של קדחת המיזוגים והרכישות ב-2007.

דיוק אנרג'י הודיעה היום על כוונתה לרכוש את פרוגרס אנרג'י בעסקת מניות בשווי 13.7 מיליארד דולר, אשר תיצור את חברת החשמל הגדולה ביותר בארה"ב - עם יותר מ-7 מיליון לקוחות על פני 6 מדינות בארה"ב והכנסות שנתיות של 22.7 מיליארד דולר. הדירקטוריונים של שתי החברות אישרו את העסקה, והשלמתה צפויה עד סוף שנת 2011. דיוק גם תיטול על עצמה חובות של פרוגרס בסך 12.2 מיליארד דולר, ותביא בכך את השווי הכולל של העסקה לכ-25.5 מיליארד דולר.

עוד בשוק המיזוגים והרכישות: ענקית הכימיקלים האמריקאית דופון הודיעה היום על רכישת יצרנית רכיבי המזון הדנית דניסקו תמורת 5.8 מיליארד דולר.

בה בעת, דיווחה רשת הטלוויזיה "סקיי ניוז" כי יצרנית הציוד הרפואי הבריטית סמית אנד נפיו דחתה הצעת רכש בסך 10.9 מיליארד דולר שקיבלה מחברת ג'ונסון אנד ג'ונסון האמריקאית לפני כמה שבועות. דירקטוריון החברה דחה את ההצעה כיוון שלטענתו היא משקפת לחברה שווי נמוך מדי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker