חוזרים לעבוד: מספר הודעות הפיטורים בארה"ב ב-2010 - הנמוך זה 13 שנים

מספר המשרות שנוספו למגזר הפרטי בדצמבר - הגבוה זה עשור ופי שלושה מהתחזיות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

יומיים לפני פרסום דו"ח התעסוקה לחודש דצמבר בארה"ב, פורסמו היום נתונים מעודדים לגבי היקף המשרות והודעות הפיטורים במגזר הפרטי האמריקאי. מספר המשרות שנוספו למגזר הפרטי בארה"ב בחודש דצמבר היה הגבוה ביותר זה עשור ופי שלושה מתחזיות הכלכלנים, מסרה היום חברת ההשמה ADP. בנפרד, דיווחה חברת ההשמה צ'לנג'ר גריי אנד כריסמס, כי מספר הודעות הפיטורים של חברות גדולות בארה"ב בדצמבר היה הנמוך ביותר מאז קיץ 2000 וכי בשנת 2010 כולה היה מספר הפיטורים הנמוך ביותר זה 13 שנים.

מספר המשרות במגזר הפרטי בארה"ב זינק בדצמבר ב-297 אלף משרות, לאחר תוספת של 92 אלף משרות בנובמבר - הגידול החד ביותר מאז החל המעקב אחר נתון זה בשנת 2001 - מסרה היום חברת ההשמה ADP. הגידול במספר המשרות היה חד פי שלושה מתחזיות הכלכלנים לתוספת של 100 אלף משרות בחודש שעבר.

בנפרד, דיווחה היום חברת ההשמה צ'לנג'ר גריי אנד כריסמס כי מספר הודעות הפיטורים של חברות גדולות בארה"ב בדצמבר הסתכם ב-32 אלף - הנתון הנמוך ביותר מאז חודש יוני 2000. בשנת 2010 כולה הסתכם מספר הודעות הפיטורים ב-530 אלף - הנתון הנמוך מאז 1997, וירידה של 59% לעומת שנת 2009, במהלכה קפץ מספר הודעות הפיטורים לשיא של שבע שנים.

ביום שישי צפוי משרד העבודה האמריקאי לפרסם את דו"ח התעסוקה לחודש דצמבר. על פי תחזיות הכלכלנים, נוספו לשוק התעסוקה בארה"ב 150 אלף משרות בחודש שעבר, ושיעור האבטלה ירד לרמה של 9.7%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker