בית הנבחרים האמריקאי אישר קיצוץ 61 מיליארד דולר בהוצאות הממשלתיות

הקיצוצים הובילו לחילוקי דעות עם הדמוקרטים, אשר הזהירו מפני השבתת יכולותיו של הממשל ווטו ע"י אובמה

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בית הנבחרים האמריקאי, הנשלט על ידי מפלגת הרפובליקנים בארה"ב, אישר קיצוצי הוצאות בשווי 61 מיליארד דולר בשנה. הקיצוצים הובילו לחילוקי דעות עם מפלגת הדמוקרטים, אשר הזהירו מפני השבתת יכולותיו של הממשל.

לאחר למעלה מ-90 שעות דיונים, בית הנבחרים אישר ברוב של 235 תומכים ו-189 מתנגדים לשלוח את תוכנית הקיצוצים לאישור הסנאט האמריקאי.

חברי בית הנבחרים אישרו שינויים אשר יקשו על הסנאט לקבל אותם, ביניהם איסור על מימון לרפורמת הבריאות של ברק אובמה ולתוכנית "פלאנד פרנטהוד" המספקת הפלות. שינויים נוספים ימנעו רגולציה על פליטת גזי חממה וקולג'ים למטרות רווח.

מפלגת הדמוקרטים הודיעה כי לא תקבל את הקיצוצים בתקציב ההוצאות בשווי 1.2 טריליון דולר, ומשרד התקציב של אובמה איים והודיע כי הנשיא עשוי להשתמש בזכות הוטו כדי למנוע את הקיצוצים. הקונגרס האמריקאי יצא לחופשה בשבוע הבא, ולמחוקקים יש מעט זמן למצוא פשרה. התקציב הנוכחי ייגמר ב-4 במארס, ובלי תקציב חדש עלולות כל פעילויות הממשלה להיסגר.

"קראו את שפתיי: אנחנו הולכים לקצץ בהוצאות", כך אמר דובר יו"ר בית הנבחרים ג'ון בונר לכתבים בשבוע שעבר. "דיבורים כאלה, בלי משא ומתן, משמעותם עלייה בסיכון לסגירה של הפעילויות הממשלתיות - ואף אחד לא רוצה את זה", אמר קנט קונרד, יו"ר וועדת התקציב של הסנאט, ממפלגת הדמוקרטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker