התקפת הסייבר שהפכה את העיר אטלנטה לבת ערובה

עיריית אטנלנטה, שמשרתת 6 מיליון בני אדם, שותקה למשך חמישה ימים בעקבות מתקפת כופר

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ההודעה ששתלו ההאקרים במסגרת מתקפת הסייבר בבריטניה, במאי
הודעה ששתלו ההאקרים במסגרת מתקפת סייבר בבריטניה, במאיצילום: @fendifille / אי־פי

עיריית אטלנטה שותקה למשך חמישה ימים לאחר שרשת המחשבים של השירותים המוניציפאליים הותקפה על ידי תוכנת כופר. ביום חמישי שעבר הותקפה מערכת המחשבים של העירייה על ידי קבוצת האקרים, שידועה בכך שהיא בוחנת את קורבנותיה בקפידה.

ההאקרים נועלים את הקבצים במחשב המותקף בהצפנה, ומשנים את שמם ל"I’m sorry", ולאחר מכן דורשים כופר תמורת שחרור המחשב - בדרך כלל בתשלום במטבע הדיגיטלי ביטקוין.

ההאקרים תקפו כמה מערכות של העירייה - שמנהלת את חייהם של 6 מיליון תושבי אטלנטה - אך נמנעו מלפגוע במערכות אחרות כמו שיחות חירום (911) ומערכת ניהול פינוי האשפה בעיר. הפורצים הדיגיטאליים דרשו כופר של 51 אלף דולר תמורת שחרור מערך המחשוב. בשל הפריצה בית המשפט העירוני איבד את היכולת להוציא צווים, שוטרים רשמו דו"חות בכתב יד והתושבים לא יכלו להשתמש בשירותי העירייה, ובין היתר לשלם את חשבון המים או לדווח על מפגעים באתר העירייה.

עיריית אטלנטה חשפה מעט מאד פרטים על הפרשה, ולא הבהירה כיצד התרחשה פריצת הסייבר. עם זאת, העירייה הבטיחה לעובדים ולתושבים כי מידע אישי פרטי שלהם לא נחשף.

חברת אבטחת הסייבר דל סקיור-וורקס (Dell SecureWorks) סייעה לעיריית אטלנטה להתמודד עם מתקפת הסייבר, וזיהתה את התוקפים כקבוצת ההאקרים SamSam - אחת מקבוצות ההאקרים המסודרות ביותר הפעילות כיום, ומונה עשרות חברים. החוקרים לא יודעים בוודאות מי הם חברי קבוצת SamSam, אולם לפי רמת האנגלית הנמוכה הם סבורים כי שפת אמם אינה אנגלית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker