דיווח: ממשלות אירופה שוקלות חבילת חילוץ לפורטוגל בסך 60 מיליארד יורו

מרקל: "גרמניה תעשה כל שיידרש בכדי שהיורו יישאר יציב"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ממשלות אירופה שוקלות חבילת חילוץ לפורטוגל שתכלול סיוע כספי של 60 מיליארד יורו (78 מיליארד דולר) בריבית נמוכה, רכישות אג"ח וערבויות כנגד חובותיה, וזאת על מנת להרגיע את המשבר הפיננסי, כך דיווחה בלומברג על פי מקורבים לדיונים.

שרי האוצר של האיחוד האירופי ככל הנראה ידונו במרכיבי החבילה בשבוע הבא, אך הסוגיה היא כה רגישה עבור גרמניה, עד שיתכן שהדיונים יעוכבו ויתקיימו רק בועידה שתתקיים ב-4 בפברואר, אמרו המקורות.

"עלינו לבחון את כל האפשרויות להיקף ולמבנה הסיוע הפיננסי", אמר הנציב המוניטרי של האיחוד האירופי, אולי רהן, בועידה שנערכה היום בבריסל. רהן הוסיף כי כישלון בפיתרון הבעיה עלול להציב את אירופה במצב שבו "תהיה נתונה לחסדי השוק".

"נעשה כל מה שיירש ונדון בכל צעד אחר צעד", אמרה היום קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, לכתבים בברלין. "גרמניה תעשה כל מה שיידרש בכדי שהיורו יישאר יציב".

בסוף השבוע דיווח השבועון הגרמני "דר שפיגל" כי גרמניה וצרפת מעוניינות להפעיל לחץ על פורטוגל לקבל סיוע בסך 50-100 מיליארד יורו, אך פורטוגל וגרמניה הכחישו את הדיווח.

ממשלת פורטוגל גייסה היום בהצלחה 1.25 מיליארד יורו (1.6 מיליארד דולר) בהנפקת אג"ח ממשלתיות, שנתפסה כמבחן ליכולתה של המדינה לזכות באמון המשקיעים ולגייס הון בשווקים הפיננסיים.

ממשלת פורטוגל הנפיקה היום אג"ח ממשלתיות ל-5 שנים בסך 650 מיליון יורו, ואג"ח ממשלתיות ל-10 שנים בסך 599 מיליון יורו. התשואה הממוצעת על האג"ח לחמש שנים היתה 5.39%, עלייה של 1.4% לעומת התשואה שסיפקה הממשלה למשקיעים בהנפקת האג"ח הקודמת שלה באוקטובר. הביקוש להנפקה עלה פי 2.6 על היצע האג"ח שהונפקו. האג"ח ל-10 שנים הונפקו בתשואה של 6.71%, ירידה לעומת תשואה של 6.80% שהציעה הממשלה בהנפקה הקודמת. הביקוש להנפקה עלה פי 3.2 לעומת ההיצע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker