בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת: לונדון ירדה ב-0.3%; פרנקפורט הוסיפה 0.2%

מניות הבנקים באירלנד זינקו היום על רקע הודעת התמיכה של שרי האוצר האירופיים

נעם רודה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעם רודה

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת, על רקע הצהרתם המעודדת של שרי האוצר האירופיים בנוגע לאירלנד ונתוני צמיחה מאכזבים של כלכלות גוש היורו. לונדון ירדה ב-0.3%; פאריס איבדה 0.9%; פרנקפורט עלתה ב-0.2%; ליסבון עלתה ב-0.5%; דבלין הוסיפה 0.3%; מדד יורוסטוקס 600 ירד ב-0.5%, ובסיכום שבועי איבד 0.7%.

שרי האוצר של צרפת, גרמניה, ספרד, איטליה ובריטניה פרסמו היום הצהרה משותפת בועידת ה-G20 בסיאול, ובה ניסו להרגיע את מחזיקי האג"ח של אירלנד. שרי האוצר אמרו כי "כל תוכנית שתכלול פרישה מחדש של חובותיה של אירלנד לא תכלול את החובות הקיימים או כל תוכנית תחת הכלים הקיימים כיום".

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של גוש היורו (יורוסטאט) פרסמה היום את נתוני הצמיחה של 16 מדינות הגוש לרבעון השלישי, אשר הצביעו על האטה לעומת הצמיחה ברבעון השני, בשל תוכניות הצנע של המדינות. התמ"ג של גוש היורו עלה ברבעון השלישי ב-0.4% לעומת הרבעון השני, אז נרשמה עליה של 1%. העליה היתה מתונה מתחזיות כלכלנים. כלכלת גרמניה צמחה ב-0.7%; בצרפת נרשמה צמיחה של 0.2%; כלכלת יוון נסוגה ב-1.1% ואילו בספרד נותר התמ"ג ללא שינוי ברבעון השלישי.

מעברו השני של האוקיאנוס, פורסמו נתונים חיוביים בנוגע לביטחון הצרכנים בארה"ב. מדד ביטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ותומסון רויטרס עלה בנובמבר ל-69.3 נקודות, לעומת 67.7 נקודות. העליה היתה חדה מהתחזיות.

עליות נרשמו במניות הפיננסים, ובראשן מניות הבנקים האיריים. מניית אלייד אייריש בנק עלתה ב-16.3%; מניית בנק אוף אירלנד קפצה 6.8%; מניית רויאל בנק אוף סקוטלנד עלתה ב-2.2%; מניית קרדיט אגריקול הצרפתי עלתה ב-1.7%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום