כפרת עוונות? חברת ויינשטין פשטה את הרגל, ושיחררה מסעיפי סודיות את "כל מי שנפגע ממנה"

חברת ההשקעות לנטרן קפיטל הסכימה לרכוש את כל הנכסים של אולפני הסרטים והטלוויזיה שייסד המפיק ההוליוודי והמטרידן הסדרתי הארווי ויינשטין ; העסקה אילצה את חברת הבידור להגיש בקשה לפשיטת רגל

סוכנויות הידיעות
שלט מחאה נגד הארווי וינשטיין באנגליה, החודש
שלט מחאה נגד הארווי וינשטיין באנגליה, החודשצילום: BEN STANSALL/אי־אף־פי
סוכנויות הידיעות

חברת ההשקעות לנטרן קפיטל תרכוש את כל הנכסים של אולפני הסרטים והטלוויזיה שייסד המפיק ההוליוודי הארווי ויינשטין. העסקה אילצה את חברת הבידור להגיש בקשה לפשיטת רגל.

חברת ויינשטין אנד קו. הגישה אתמול (ב') בקשה להגנה מפשיטת רגל (צ'פטר 11) בבית המשפט האמריקאי לפשיטות רגל בווילמינגטון שבמדינת דלאוור, לאחר כמה ניסיונות כושלים של ההנהלה והדירקטוריון לצאת מהמשבר. האולפנים מתמודדים כעת עם כמה תביעות לגבי הטענות להטרדה מינית מצד ויינשטין, שפוטר על ידי הדירקטוריון באוקטובר. ויינשטין הודה כי עשה טעויות, אך החכיש את ההאשמות בדבר קיום יחסי מין ללא הסכמה.

הדירקטוריון של ויינשטין אנד קו. אמר בהצהרה כי לנטרן נבחרה משום שחברת ההשקעות "מחויבת לשמור על הנכסים ועל העובדים". הדירקטוריון הוסיף כי הוא מבטל את הסכם הסודיות שבהם השתמש ויינשטין, על פי הדיווחים, "כנשק סודי להשתקת אלה המאשימים אותו".

עוד נכתב בהצהרה כי "תוקף 'ההסכמים' האלה תם באופן מיידי". "החברה משחררת לציבור כל סעיף סודי שמנע מאלה שסבלו או היו עדים לכל צורה של הטרדה מינית על ידי הארווי ויינשטין לספר את סיפורם. איש אינו צריך לפחד לדבר או שתיכפה עליו שתיקה. החברה מודה לאנשים האמיצים שכבר חשפו את סיפורם. הקולות שלכם מהווים השראה לתנועה שקוראת לשינוי במדינה וברחבי העולם".

הגשת בקשה להגנה מפני פשיטת רגל תעצור את כל התביעות שתלויות ועומדות נגד ויינשטין אנד קו., אך לא תעצור את ההליכים המשפטיים שכבר ננקטו נגד ויינשטין עצמו.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ