אפל הפסידה את אדידס כמפרסמת משום שסטיב ג'ובס הוא "חולה שליטה"

אדידס משכה קמפיין פרסומי בשווי 10 מיליון דולר לאחר שאפל דחתה שלוש פעמים את הקונספט שהציעה

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

יצרנית הביגוד וציוד הספורט אדידס הודיעה כי תפסיק להשתמש בשירות הפרסום הסלולרי iAd של אפל. הבלוג ביזנס אינסיידר דיווח כי המהלך בוצע משום שבאדידס רואים בסטיב ג'ובס, העומד בראש אפל, אדם חולה שליטה.

לפי הדיווח, משכה אדידס מן התוכנית קמפיין פרסומי בשווי של למעלה מ-10 מיליון דולר, לאחר שאפל דחתה בפעם השלישית את הקונספט הפרסומי שהציעה עבור הקמפיין.

במסגרת מאמציה לחתור לאיכות בתחום הפרסום ולשלוט בתכנים, החליטה אפל לרכז תחת כנפיה יותר סמכויות מכל חברה אחרת המספקת שירותי פרסום בסלולר, כאשר ענקית המחשוב אחראית בין היתר על יצירת הפרסומות. העיתון "וול סטריט ג'ורנל" דיווח בחודש אוגוסט כי המהלך הביא למתחים בין אפל ובין חלק מהחברות שהיו מעוניינות להשתמש בשירותי החברה. בשל כך, לא רשם השירות iAd עד כה צמיחה מהירה כמו שיכול היה לרשום לו היתה ניתנת שליטה רבה יותר למפרסמות.

בנוסף לתלונות באשר לחוסר היכולת ליצור את הפרסומות, התלוננו החברות המפרסמות גם על חוסר יכולת להחליט היכן יוצבו הפרסומות ועל נושאים נוספים. לפי ביזנס אינסיידר, בעתיד תהיה אפל מוכנה להעניק שליטה רבה יותר לחברות המפרסמות, אך רק לאחר שתחוש נוח יותר עם השירות, החלטה אשר גרמה לחלק מהמפרסמים לאבד את סבלנותם.

לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", לפחות חברה אחת הפסיקה להשתמש בשירותי iAd לפני אדידס - חברת האופנה שאנל. דובר אפל לא נענה לבקשת ביזנס אינסיידר לתגובה, אך גם לא הכחיש כי אדידס הפסיקה להשתמש בשירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ