סוכנויות הידיעות

שווי שוק מטבעות הקריפטו נחתך ביותר מ-60 מיליארד דולר תוך יממה ומחיר המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביותר בעולם , ביטקוין , נפל מתחת ל-8,000 דולרים.

מהירים ובלי קשקושים - חפשו TheMarker בטלגרם (להורדה באנדרואיד, להורדה באייפון)

הנפילות נרשמות על רקע הידוק הרגולציה על המגזר, החלטת גוגל השבוע להצטרף אל פייסבוק ולאסור פרסום מטבעות קריפטו, והמשך מכירות נרחבת של ביטקוין על ידי הנאמן לפשיטת הרגל של בורסת מאונט גוקס (Mt. Gox).

השווי הכולל של כל המטבעות הדיגיטליים בעולם מסתכם כעת ב-329 מיליארד דולר, לפי נתוני קוין-מרקט-קאפ, לאחר שמוקדם יותר היום כבר צנח ל-310 מיליארד דולר - נפילה של יותר מ-60 מיליארד דולר בתוך 24 שעות.

ביטקוין נסחר כעת במחיר של 8,200 דולרים, נפילה של כמעט 5% בתוך יממה, לפי נתוני טרייד-בלוק, לאחר שמוקדם יותר היום כבר צנח ערכו אל מתחת ל-7,800 דולרים.

מחיר ביטקוין התקרב ל-20,000 דולר בדצמבר, ובשבועות האחרונים נסחר סביב רמה של 10,000 דולרים.

התגברות החשש מהידוק הפיקוח על המגזר באה על רקע דיווחים כי יפן מתכוונת לקדם אסטרטגיה עולמית למניעת הלבנת כספים באמצעות מטבעות קריפטו, בפסגת 20 המדינות המתועשות (G20) שתתקיים בבואנוס איירס בשבוע הבא.

בה בעת, מחוקקים בארה"ב דנו אתמול באפשרות לרגולציה על שוק מטבעות הקריפטו. חברי ועדת השירותים הפיננסים של בית הנבחרים האמריקאי נפגשו ביום רביעי עם מומחי מטבעות קריפטו כדי לדון בסיכונים שהן מהוות למשקיעים.

גוגל - ספקית הפרסומות הדיגיטליות הגדולה באינטרנט - הודיעה ביום שלישי כי תאסור פרסומות למטבעות דיגיטליים בכל הפלטפורמות שלה, כולל יו-טיוב, החל מחודש יוני. בכך הצטרפה גוגל אל פייסבוק שהודיעה על איסור דומה עוד קודם לכן.

לפני שבוע חשף הנאמן של בורסת מאונט גוקס, העורך דין היפני נבואקאי קוביאשי, כי מכר מטבעות ביטקוין וביטקוין קאש ב-400 מיליון דולר מאז ספטמבר האחרון. עוד אמר כי הוא שוקל למכור מטבעות נוספים שברשותו, בשווי 1.9 מיליארד דולר, במטרה לגייס הון לתשלום החובות של מאונט גוקס לנושיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker