לוגו רויטרס
רויטרס

קמעונית הצעצועים טויס אר אס תסגור את 735 החנויות בארה"ב - לאחר שלא הצליחה למצוא רוכש לרשת או להגיע להסכם עם הבנקים לפריסת חובותיה. 30 אלף איש יפוטרו. סגירת החנויות היא מכה לדור שלם של צרכנים ומאות יצרני צעצועים שמכרו את מוצריהם בחנויות הרשת בארה"ב, ביניהם יצרנית בארבי מאטל, יצרנית המשחק מונופול הסברו וכן חברות אחרות כמו לגו.

"זהו יום עצוב עבורנו ועבור מיליוני הילדים ומשפחותיהם ששירתנו ב-70 השנים האחרונות", אמר דייב ברנדון, מנכ"ל טויס אר אס. החברה התקשתה להגדיל את המכירות, בעקבות המעבר של הצרכנים לאמזון ושינוי בהרגלי בצריכה של הילדים שמעדיפים כיום גאג'טים אלקטרוניים על פני צעצועים. החברה לא הצליחה להתמודד עם חובות של 6.6 מיליארד דולר שהמקור להם רכישה ממונפת של החברה ב-2005.

טויס אטר אס מסרה ביום חמישי כי היא מבקשת את אישור בית המשפט לפירוק פעילותה בארה"ב. החברה מסרה כי היא מקיימת משא ומתן עם גורמים שמעוניינים לשלב 200 חנויות מובילות בארה"ב בפעילות החברה בקנדה.

סגירת החנויות תותיר חלל עבור מאות יצרני צעצועים שטויס אר אס היא אחת הלקוחות המובילות שלהן לצד וולמארט וטארגט. מניות מאטל והסברו ירדו בשבוע האחרון בעקבות ההודעה של הקמעונית. מכירות ברשת מהוות כ-10% מהכנסות שתי יצרניות הצעצועים, כך לפי הדו"חות השנתיים של החברות ב-2016.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker