סוכנויות הידיעות

כוכב הקולנוע ומושל מדינת קליפורניה לשעבר ארנולד שוורצנגר מתכוון לתבוע בבית משפט את מגזר הנפט "בגין הריגה ביודעין של בני אדם בכל רחבי העולם".

"חברות הנפט ידעו החל משנת 1959, הם ערכו מחקרים משלהן שמצאו כי דלקים מאובנים יגרמו להתחממות גלובלית, וכי בנוסף לכך הם מסכנים חיי אדם, ויהרגו אנשים", אמר שוורצנגר בפודקסט של אתר החדשות "פוליטיקו" ששודר בתחילת השבוע מפסטיבל וכנס הקולנוע, המדיה האינטראקטיבית והמוסיקה השנתי SXSW, המתקיים בבירת מדינת טקסס, אוסטין.

"לדעתי אין שום הבדל: אם אתה נכנס לחדר ואתה יודע שאתה הולך להרוג מישהו, זה רצח מדרגה ראשונה; אני חושב שאותו הדבר נכון לגבי חברות הנפט", הוסיף.

לדבריו, הוא כבר נמצא במגעים עם מספר משרדי עורכי דין ונערך לקראת קמפיין ציבורי לקידום הנושא, אם כי טרם נקבע המועד בו תוגש התביעה.

חביות נפטצילום: אי–פי

"אנחנו הולכים לרדוף אותם, ואנחנו הולכים להיצמד אליהם כמו קרצייה. משום שמבחינתי זה לגמרי לא אחראי לדעת שמוצר שלך הורג אנשים מבלי שתהיה עליו תווית אזהרה, כמו על טבק", המשיך. "צריכה להיות תווית אזהרה על כל תחנת דלק, על כל מכונית ועל כל מוצרי שיש בו דלקים מאובנים".

לדבריו, אזהרות אלו לכל הפחות יגבירו את המודעות לסכנות של דלקים מאובנים ויעודדו אנשים להשתמש בדלקים חלופיים ובמכוניות לא מזהמות.

שוורצנגר גם טען כי קיימים קווי דמיון בין התנהלות חברות הנפט לבין זו של יצרניות סיגריות. "אין הבדל בין זה לבין עישון. חברות הטבק ידעו במשך שנים על גבי שנים ועשרות שנים, שעישון יהרוג בני אדם, יפגע בבני אדם ויגרום לסרטן, והם הסתירו את העובדה הזו מאנשים והכחישו אותה. בסופו של דבר תבעו אותם בבית משפט והם נאלצו לשלם בשל כך מאות מיליוני דולרים", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום