לראשונה בהיסטוריה של ג'נרל אלקטריק: לא חילקה בונוסים לבכירים ב-2017

הסיבה: מצבה העגום של ג'נרל אלקטריק, שנאלצה בשנה שעברה להפחית את הדיווידנד, לקצץ אלפי משרות ולארגן מחדש את ההנהלה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: רויטרס
סוכנויות הידיעות

ג'נרל אלקטריק לא חילקה ב-2017 בונוסים במזומן לבכיריה בפעם הראשונה בהיסטוריה בת 125 השנים של החברה, כך נמסר מג'נרל אלקטריק אתמול (ב).

על פי ג'נרל אלקטריק, הדירקטוריון ביטל את חלוקת הבונוסים במזומן בשנה שעברה וכמה בונוסים במניות שהבכירים אמורים היו לקבל. הסיבה היא מצבה העגום של ג'נרל אלקטריק, שנאלצה בשנה שעברה להפחית את הדיווידנד, לקצץ אלפי משרות ולארגן מחדש את ההנהלה.

ג'ון פלאנרי, מנכ"ל ג'נרל אלקטריק מה-1 באוגוסט, משתכר 2 מיליון דולר בשנה. הוא קיבל בונוסים ב-2017 בסך 9 מיליון דולר, כולל אופציות ושינויים לטובתו בתוכנית הפנסיה שלו, על פי מסמכי החברה.

ג'ף אימלט, המנכ"ל לשעבר, השתכר 8.1 מיליון דולר ב-2017, לעומת 21.3 מיליון דולר ב-2016. כשאימלט פרש מתפקידו כיו"ר אלקטריק ג'נרל באוקטובר, לאחר 16 שנים, הוא לא קיבל פיצויי פיטורים.

ג'נרל אלקטריק אמרה כי היא משנה את תוכנית הפיצויים לבכירים ב-2018 ומבטלת את תוכנית התמריצים במזומן ומפחיתה את השכר במזומן שפלאנרי משתכר, לעומת השכר במזומן שאימלט השתכר.

החברה גם תתחיל להעניק בונוסים במניות לעובדים בהתבסס על ביצועי החטיבה שאליה הם משתייכים, ולא על בסיס ביצועי החברה באופן כללי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker