"המנכ"ל השנוא באמריקה" נידון לשבע שנות מאסר ופרץ בבכי בבית המשפט

מרטין שקרלי ביקש בקול חנוק מדמעות מחילה מהמשקיעים שהונה לפני מתן גזר הדין בבית משפט פדרלי בניו יורק. הוא הוכתר למנכ"ל השנוא בארה"ב לאחר שהקפיץ את מחירה של תרופה מצילת חיים ב-5,000%

סוכנויות הידיעות
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרטין שקרלי גיף
מרטין שקרלי - ציוצים נבחריםצילום: Brendan McDermid/Reuters

מרטין שקרלי, מי שהוכתר בתור "המנכ"ל השנוא באמריקה", נידון היום לעונש של שבע שנות מאסר בגין הונאת ניירות ערך. שופטת בית המשפט הפדרלי בניו יורק, קיו מצומוטו, הכריזה על גזר הדין לאחר ששקרלי אמר בקול חנוק מדמעות בבית המשפט כי הוא מבין את השגיאות שביצע וביקש את סליחתם של המשקיעים שלהם שיקר.

מהירים ובלי קשקושים - חפשו TheMarker בטלגרם (להורדה באנדרואיד, להורדה באייפון)

"אני נורא מצטער שאיבדתי את אמונכם. הגיע לכם מישהו הרבה יותר טוב", אמר שקרלי בהתייחסו למשקיעים שהונה, לפני מתן גזר הדין. שקרלי הוסיף כי עשה "שגיאות גסות, טיפשיות ורשלניות" וכי למרות שאינו מסכים את האופן שבו התביעה הציגה אותו, "אני לא מתכוון להתפתות להיכנס לזה".  

העונש שנגזר של שקרלי היה פחות ממחצית מעונש של 15 שנות מאסר שביקשה התביעה במשפט, אך היה חמור באופן ניכר מעונש של 18 חודשי מאסר שעורכי דינו של שקרלי אמרו כי יהיה הוגן.

באוגוסט הורשע שקרלי על ידי חבר המושבעים בהונאת המשקיעים בקרנות הגידור שלו ובביצוע מניפולציות במניות חברת התרופות שייסד. עם זאת, הוא הורשע רק בשלושה מתוך שמונה סעיפי האישום נגדו, ולאחר החלטת חבר המושבעים התרברב כי עקב כך יצליח לחמוק מעונש מאסר, או לכל היותר ייכלא בבית כלא ברמת אבטחה נמוכה. "היית אומר שיש סיכוי טוב שלא יהיה מאסר בכלל", אמר בשידור חי שהעביר באיטרנט, כפי שעשה לא פעם לאורך המשפט שלו.

שקרלי, בן 34, הואשם בהונאת ניירות ערך והונאה באמצעים אלקטרוניים בשתי קרנות הגידור שניהל, MSMB קפיטל ו-MSMB הלתקייר. הוא הואשם בכך שהשתמש באופן לא חוקי בחברה שייסד, רטרופין, כדי לשלם למשקיעים שהונה ב-MSMB. בנוסף, התביעה טענה כי הוא שלט בחשאי במספר עצום של מניות רטרופין.

שקרלי נכנס בסערה לוול סטריט ולתעשיית התרופות, הקפיץ את מחירה של תרופה מצילת חיים בן לילה ב-5,000% (מ-13.5 דולר לגלולה ל-750 דולר לגלולה), והתרברב על כך - התנהגות שבזכותה הוכתר בתקשורת בתור "המנכ"ל השנוא ביותר באמריקה".

מרטין שקרלי, מנכ"ל טורינג
מרטין שקרלי: עונש של שבע שנות מאסרצילום: בלומברג

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker