מיזוג נוסף במגזר ביטוחי הבריאות בארה"ב: סיגנה תרכוש את אקספרס סקריפטס ב-54 מיליארד דולר

אקספרס סקריפסט, חברת שירותי ניהול רוקחות (PBM), איבדה באחרונה את הלקוחה הכי גדולה שלה לאחר שהאחרונה האשימה אותה בגביית יתר של מיליארדי דולרים

בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטה חברת הביטוח סיגנהצילום: בלומברג
בלומברג

חברת ביטוח הבריאות סיגנה (Cigna) סיכמה על רכישת אקספרס סקריפטס (Express Scripts) בעסקה בשווי 54 מיליארד דולר. סיגנה תשלם 47.75 דולר במזומן ו-0.2434 ממניית החברה הממוזגת עבור מניית אקספרס סקריפס, כך נמסר היום בהצהרה משותפת של שתי החברות.

הרכישה מזעזעת את התעשייה שמנהלת את תוכניות מרשתי התרופות עבור חברות הביטוח. חברת שירותי ניהול רוקחות (PBM) אקספרס סקריפטס מנהלת תכניות עבור 100 מיליון אנשים, ויריבותיה בתחום הפכו לאגרסיביות יותר בניהול טקטיקות לחיסכון בעלויות. ביו היתר החברות מסרבות לספק כיסוי לחלק מהתרופות או מעלות את סכום ההשתתפות העצמית לטיפולים יקרים.

בעקבות המחאה על עליית מחירי התרופות בארה"ב בשנים האחרונות, תעשיית התרופות האשימה את חברות ה-PBM בכך שהן לא מגלגלות ללקוחות את ההנחות שקיבלו במהלך המשא ומתן עם חברות התרופות. בדו"ח שפרסם הבית הלבן באחרונה נמתחה ביקורת על כוחן של חברות אלו בשוק התרופות ועל החוזים הבעייתיים שלהן.

העסקה מגיעה רגע לפני שאקספרס סקריפטס עומדת להפסיד את הלקוחה הגדולה ביותר שלה. בשנה שעברה הודיעה חברת הביטוח אנתם (Anthem) כי תקים חטיבה משל עצמה לשירותי ניהול רוקחות, לאחר שהאשימה את אקספרס סקריפטס בגביית יתר של מיליארדי דולרים.

אובדן הלקוחה הגדולה ביותר של החברה הוסיף ללחצים על החברה לצבע מיזוג על רקע השינויים בשוק התרופות וביטוח הבריאות בארה"ב. בדצמבר CVS הודיעה על מיזוג עם אתנה ב-67.5 מיליארד דולר. בשנה שעברה נבלם ניסיון של אנתם להשתלטות על סיגנה בעקבות חשש כי המיזוג יפגע בתחרותיות בשוק ביטוח הבריאות בארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker