רכישת ענק לוריפון: קונה את המתחרה האירופית ב-485 מיליון דולר - פרמיה של 19.4%

הייפרקום דחתה בעבר הצעה של וריפון לרכוש את החברה ב-290 מיליון דולר

ניר צליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צליק

וריפון, ספקית פתרונות הסליקה, רוכשת את הייפרקום, מתחרתה האירופית, תמורת 485 מיליון דולר, פרמיה של 19.4% על שווי השוק של החברה. תחת תנאי העסקה, מחזיקי המניות של הייפרקום יקבלו על כל מניה שבידם 0.23 מיות של וריפון, מה שמקף להייפרקום שווי של 7.32 דולר למניה, כאשר מחירה של מניית החברה אמש בתום המסחר עמד על 6.13 דולר למניה, קרי, פרמיה של 19.4%.

וריפון הציעה להייפרקום בעבר 290 מיליון דולר, אלא שבעלי המניות של החברה התנגדו. העסקה תלויה באישור בעלי המניות של הייפרקום, וצפויה להיסגר במהלך המחצית השנייה של 2011.

למעשה, לוריפון היו שתי מתחריות עיקריות לפני השלמת העסקה, אינג'ניקו והייפרקום. כעת, מקטינה וריפון את התחרות. בנוסף, וריפון הביאה את מירב הכנסותיה מארצות הברית כאשר הייפרקום היתה פעילה בעיקר באירופה, כאשר הרכישה תסייע לוריפון להרחיב את נוכחותה בשווקים האירופיים.עם זאת, הרכישה לא תסב לוריפון תשואה טכנולוגית משמעותית, ובעיקר תספק לה נתח שוק נוסף.

"במהלך שלוש השנים האחרונות הייפרקום חיזקה את הקשרים עם הלקוחות והגדילה את ההכנסות מ-290 מיליון דולר ל-450 מיליון דולר" אמר פיליפ טרטובל, מנכ"ל ונשיא הייפרקום, והוסיף כי "השילוב בין וריפון להייפרקום ייצור הזדמנויות צמיחה חדשות וידחוף את חדירתנו לשוק. עסקה זו מעניקה פרמיה משמעותית לבעלי המניות שלנו שירוויחו גם מהאפסייד של אחזקה בחברה גלובלית חזקה יותר בסביבה הצומחת במהירות של פתרונות התשלות האלקטרוניים".

וריפון נמצאת לאחרונה בתנופת רכישות, כאשר רק לפני חודש השלימה החברה את רכישת חטיבת מערכות התשלום האלקטרונית של ג'מלטו ההולנדית בתמורה לעשרות מיליוני דולרים. החברה הכתה את תחזיות השוק ברבעון השלישי, עם גידול של כ-23% בהכנסותיה - לעומת הרבעון המקביל, אשר הסתכמו בכ-261 מיליון דולר. הרווח המתואם הסתכם בכ-36 סנט למניה בהשוואה ל-26 סנט ברבעון אשתקד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker