גזפרום תרכוש נתח בחיפושי הגז הטבעי בישראל עוד השנה

מתכננת לרכוש נתח של 50% בחברה פרטית ישראלית העוסקת בחיפושי גז טבעי מול חופי ישראל ■ סטניסלב ציגנקוב, ראש חטיבת הפעילות הזרה של מונופול הגז הטבעי של רוסיה, מעריך כי המשא ומתן צפוי להסתיים עד סוף השנה וכבר בתחילת 2011 ניתן יהיה להתחיל בקידוח אקספלורציה

סוכנויות הידיעות

גזפרום הרוסית מתכננת לרכוש נתח של 50% בחברה פרטית ישראלית העוסקת בחיפושי גז טבעי במרחק של כ-148 קמ"ר מחופי ישראל כבר השנה, לדברי ראש חטיבת הפעילות הזרה של מונופול הגז הטבעי של רוסיה, סטניסלב ציגנקוב. כך דיווחה היום סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס, לפי בלומברג.

החברה מתכננת לרכוש נתח בחברה ישראלית המחזיקה ברשיונות לקידוחים ימיים, להקים מיזם משותף, ולהתחיל בפעילות חיפוש וקידוח בשנה הבאה, אמר ציגנקוב לאחר פגישות שקיים בישראל. ציגנקוב הסביר כי על פי הערכות מקצועיות, מדובר במאגרי גז העולים על 100 מיליארד מטר מעוקב וציין כי מאגר זה עלול לספק את הביקושים המקומיים וגם להפוך את ישראל ליצואנית גז פוטנציאלית. כמו כן, ציגנקוב לא שולל אפשרות כי מדובר בנפח מאגר גדול עוד יותר.

ציגנקוב אמר כי "החברה בעלת הרישיונות, להערכתינו, אינה מתפקדת בצורה אפקטיבית" וכי ביכולתה של גזפרום לשפר את פעילותה בתחום. כמו כן, מעריך ציגנקוב כי המשא ומתן צפוי להסתיים עד סוף השנה וכבר בתחילת 2011 ניתן יהיה להתחיל בקידוח אקספלורציה. "נכון להיום, בשטח המדובר בוצעו רק סקרים סייסמיים", סיכם.

שיתוף הפעולה אינו צפוי להביא להפסקת השיחות לגבי אספקת גז מרוסיה לישראל, אמר סגן ראש ממשלת רוסיה, ויקטור זובקוב, דיווחה אינטרפקס.

באפריל האחרון נחשף ב-TheMarker כי גזפרום מנהלת מגעים להיכנס בתור מפעילה ברישיונות חיפוש ימיים ונציגי החברה נפגשו עם הממונה על חיפושי הגז והנפט במשרד התשתיות, ד"ר יעקב מימרן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker