אף אחד לא רצה לקנות את אולפני הקולנוע של הארווי ויינשטיין - אז הם פושטים רגל

חברת אולפני הקולנוע נקלעה לקשיים בעקבות חשיפת שערוריית ההטרדות המיניות של הארווי ויינשטיין, אחד מבעלי החברה ■ ויינשטיין קומפני הודיעה על הגשת הבקשה להגנה מנושים בעקבות קריסת המשא ומתן למכירת החברה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארווי ויינשטיין
הארווי ויינשטייןצילום: Jordan Strauss/אי־פי

חברת ויינשטיין הודיעה אמש כי תגיש בקשה להגנה פשיטת רגל לאחר קריסת המשא ומתן למכירת החברה לקבוצת משקיעים בהובלת מריה קונטרראס-סוויט, שניהלה את מינהל העסקים הקטנים בממשל אובמה.

"אנו מבינים כי זוהי תוצאה אומללה עבור העובדים שלנו, הנושים והקורבנות, אך לדירקטוריון אין ברירה", נמסר בהצהרת החברה. חברת ההפקה ואולפני הסרטים הודיעה כי תגיש את הבקשה לפשיטת רגל בימים הקרובים.

דירקטוריון ויינשטיין, שכולל שלושה אנשים כשאחד מהם הוא מייסד החברה בוב ויינשטיין- אחיו של הארווי ויינשטיין, פירסם אתמול גם מכתב שנשלח לקונטרראס-סוויט ולאחד המשקיעים המרכזיים בקבוצה, המיליארדר רון ברקל. במכתב הדירקטוריון טוען כי עשה מאמצים אדיירים לעמוד בכל דרישות הקבוצה כולל ויתור על עמלת היפרדות, במקרה שהעסקה לא תמומש.

עם זאת, לפי המכתב, קבוצת המשקיעים של קונטרראס-סוויט לא עמדה בהתחייבויותיה לספק  מימון ביניים לחברת ויינשטיין, כדי לאפשר את המשך פעילות החברה עד לסיכום העסקה.

חברת ויינשטיין נאבקת על הישרדותה בעקבות שערוריית ההטרדות המיניות, לכאורה, שביצע בעלי החברה הארווי ויינשטיין. החברה סיכמה על מכירתה לקבוצת המשקיעים בהובלת קונטרראס-סוויט תמורת 275 מיליון דולר עבור האולפנים וכיסוי חובותיה בסך 225 מיליון דולר. העסקה נתקלה בקשיים לאחר שהתובע הכללי בניו יורק, אריק שניידרמן, הודיע ב-11 בפברואר על הגשת כתב אישום נגד האולפנים והנהלת החברה בטענה כי החברה הפרה חוקי מדינה וחוקים עירוניים בגין אפליה על פי מגדר, הטרדה מינית והתעללות מינית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker