חרם עסקי

יונייטד ודלתא במאבק נגד לובי הנשק: מבטלות הקשרים העסקיים עם NRA

בלאקרוק, חברת ניהול הנכסים הגדולה בעולם, מסרה כי קיבלה פניות מצד לקוחות שאינם רוצים עוד להשקיע ביצרניות כלי נשק בעקבות הטבח בבי"ס בפלורידה, הרץ ובנק גדול ניתקו הקשרים

סוכנויות הידיעות
כנס של ה-NRA
כנס של NRAצילום: בלומברג

עסקים בארה"ב, בהם הבנק הפרטי הגדול במדינה ואחת מחברות השכרת הרכב הגדולות בעולם, בוחנים מחדש את קשריהם עם אגודת הרובאים הלאומית (NRA) בעקבות הטבח בתיכון בפלורידה בשבוע שעבר. אליהם הצטרפה בשבת יונייטד איירליינס, שהודיעה כי תפסיק להעניק הנחות בטיסות לכנס השנתי של NRA ותבטל את פרטיהם של חברי השדולה באתר שלה. כמוה עשתה גם חברת התעופה דלתא, שביטלה את תוכנית ההנחות לחברי הארגון.

בה בעת, נראה כי גם המשקיעים מפנים את גבם ללובי הנשק הנחשב לאחת השדולות החזקות ביותר בארה"ב.

בלאקרוק , חברת ניהול הנכסים הגדולה בעולם, מסרה ביום חמישי כי קיבלה פניות ממשקיעים שאינם רוצים עוד כי כספם יושקע בחברות שמייצרות כלי הנשק.

"אנו עובדים יחד עם הלקוחות שמעוניינים לא לכלול בתיקי ההשקעות שלהם יצרניות נשק או חברות אחרות שאינן תואמות את הערכים שלהם", אמר דובר בלאקרוק, אד סווייני, לרשת CNBC.

קרן בלאקרוקצילום: בלומברג

החברה מתכוונת לשוחח עם יצרניות כלי נשק כדי "להבין את תגובתן" לאירוע הירי ההמוני בפלורידה.

תגובת NRA לטבח בפלורידה, בו נהרגו 17 בני אדם, היתה כי מבקרי לובי הנשק "שונאים חירות אישית".

הפגנה למען שינוי חוקי נשיאת הנשק, פלורידה בסוף השבוע
הפגנה למען שינוי חוקי נשיאת הנשק, פלורידה בסוף השבועצילום: JOE RAEDLE/אי־אף־פי

בה בעת, פירסט נשונל בנק אוף אומהה, הבנק הגדול בארה"ב בנמצא בבעלות פרטית, הודיע ביום חמישי כי לא יחדש את החוזה עם NRA, במסגרתו הנפיק ללקוחות הבנק כרטיסי אשראי ממותג של לובי הנשק.

"תגובות מהצרכנים גרמו לנו לבחון מחדש את הקשר שלנו עם NRA", מסר הבנק בהודעה שפירסם.

במסגרת החוזה עם NRA, הבנק הנפיק כרטיסי ויזה ממותגי NRA שהעניקו לבעליהם בונוס במזומן בסך 40 דולרים - סכום שווה ערך לדמי חברות שנתיים בלובי הנשק.

חברה נוספת, אנטרפרייז הולדינגס - החברה האם של מותגי השכרת הרכב אנטרפרייז, אלאמו ונשונל - הודיעה ביום חמישי על סיום השותפות עם NRA, במסגרתה קיבלו חברי האגודה הנחות.

כעת נותר לראות מה תהיה תגובתם של חברי שדולת הנשק. "חברי NRA יודעים בנאמנותם והארגון הוכיח בעבר שהוא יודע היטב להפעיל את חבריו", העריך האנליסט מאט שולץ מחברת CreditCards.com, לערוץ CNBC.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker