קרן ההשקעה הפרטית קרלייל שוקלת הנפקה ראשונה לציבור

הקרן תשתמש בכספים מההנפקה כדי להשקיע בקרנות שלה וכדי להמשיך ולבצע רכישות בעולם התאגידי

סוכנויות הידיעות

וויליאם קונוויי, אשר סייע להפוך את קרלייל גרופ לקרן ההשקעות השנייה בגודלה בעולם, אמר כי החברה מתכוננת לקראת הנפקה ראשונה לציבור של מניותיה כדי לגייס הון.

"ישנם יתרונות רבים לגיוס הון רב", אמר קונוויי בן ה-61 בראיון לבלומברג, והוסיף: "המשקיעים הולכים ומורידים את התחייבויותיהם כלפי הקרנות והופכים את התנאים הכלכליים לפחות ופחות אטרקטיביים".

קרלייל שקלה הנפקה ראשונה לציבור כבר ביוני 2007, כאשר יריבתה הגדולה יותר בלאקסטון החלה להיסחר בבורסת NYSE. החברה החליטה לדחות את התוכנית בעקבות הקיפאון בשוק האשראי שנבע כתוצאה מהמשבר. במקום זאת, מכרה החברה 7.5% ממניותיה לחברת מובדאללה דבלופמנט, זרוע השקעות של ממשלת דובאי, בספטמבר 2007.

לאחר שההתתפה ברכישת בשווי 16 מיליארד דולר השנה, יותר מכל חברת השקעות אחרת, קרלייל מתכננת להתכונן להנפקה ראשונה לציבור (IPO) בסוף שנת 2011 - כך אמרו לבלומברג אנשים המקורבים לפרשה. המניה עלולה להיסחר רק בתחילת שנת 2012, לפי המקורות.

קרנות השקעה פרטיות מתקשות לגייס כספי משקיעים, על אף נתונים שהראו על זינוק פי 3 בשווי הרכישות של הקרנות לכדי 133 מיליארד דולר, לעומת שנת 2009 - לפי בלומברג. הקרנות משכו כספים בשווי 71 מיליארד דולר ממשקיעים במהלך הרבעון השלישי, וצפויים לרשום את השנה בעלת גיוס הכספים הנמוך מאז 2004, לפי חברת המחקר פיצ'בוק.

משקיעים אינדיבידואליים ומוסדיים אשר בעבר הזרימו כספים רבים לחברות ההשקעה הפרטיות מעבירים פחות ופחות כספים חדשים בעקבות המשבר הפיננסי, לפי בלומברג.

קרלייל הוקמה בשנת 1987 על ידי קונוויי, דיוויד רובינשטיין ודניאל דנילו, עם הון התחלתי של 5 מיליון דולר. הקרן תשתמש בכספים מההנפקה כדי להשקיע בקרנות שלה וכדי להמשיך ולבצע רכישות בעולם התאגידי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker