טויוטה יצרה מגנט שיוזיל את ייצור המכוניות החשמליות

יצרנית המכוניות היפנית מצאה דרך להחליף במגנטים את המתכת הנדירה והיקרה נאודימיום, שמחירה 100 דולר לק"ג, במתכות שמחירן 7-5 דולר לק"ג

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל טויוטה ביפן
לוגו רויטרס
רויטרס

טויוטה מצאה דרך להקטין את הכמות של מתכת נדירה במגנטים שנמצאים בשימוש במכוניות חשמליות בכ-20%. כך טויוטה תוכל להוזיל את עלויות הייצור של המכוניות ולצמצם את הסיכון למחסור באספקת מתכות נדירות שנמצאות בשימוש מכוניות.

יצרנית המכוניות היפנית מסרה היום כי היא פיתחה מגנט שמחליף חלק מכמות הנאודימיום – מתכת נדירה שנמצאת בשימוש בסוללות חזקות – במתכות לנתן וצריום שהן זולות יותר ונמצאות בשפע. החברה הוסיפה כי מתכננת להשתמש במגנטים במכוניותיה תוך 10 שנים.

איסור זמני על יצוא נאודימיום מסין, הספקית הגדולה ביותר של המתכת, ב-2010 בגלל סכסוך טריטוריאלי על יפן ומסחר בתקופתי באספקת המתכת הדגישו את התלות של יצרניות המכוניות באספקת חומרים אלו.

כ-30% ממתכות הנאודימיום, טרביום ודיספרוסיום נמצאים בשימוש במגנטים במכוניות היברידיות  וחשמליות. יצרניות המכוניות כגון הונדה מצאו דרכים להחליף את הדיספרוסיום והטרביום, שעולות 400 דולר ו-900 דולר לק"ג, בנאודימיום שעולה כ-100 דולר לק"ג. טויוטה מצאה דרך להקטין את כמות הנאודימיום והחליפה במתכות שעולות 7-5 דולר לק"ג.

אקירה קאטו, מנהל פרויקטים בחברת המחקר, הפיתוח וההנדסה של טויוטה, סירב לספק פרטים לגבי צמצום עלויות הייצור, אך אמר כי טויוטה תוכל להחליף עד כ-20% מהנאודימיום שבמגנטים במכוניות חשמליות במתכות זולות יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker