הסעיף הסודי בתקציב ארה"ב: חילוץ קרנות הפנסיה המתמוטטות

קרנות פנסיה שמשרתות עובדים באיגודים מקצועיים בתעשיות התחבורה והייצור נמצאות בגירעון של חצי טריליון דולר - וכעת הקונגרס מקים ועדה מיוחדת לחקיקה שתסדיר את חילוצן ■ ואולם לא ברור מי ישלם את המחיר - משלמי המסים, הגמלאים או המעסיקים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
 UPS נהג של חברת
UPS נהג של חברת צילום: Mark Lennihan/אי־פי

ההסכם שנחתם החודש על ידי הקונגרס להגדיל את הוצאות הממשל כלל סעיף סודי שנועד לפרוק מה שעלולה להיות פצצת זמן פיננסית עבור 1.5 מיליון מבוטחים ומאות חברות במערב התיכון והדרום התעשייתי של ארה"ב.

הסעיף מורה להקים ועדת קונגרס שתכין תוכנית חילוץ פדרלית של 200 תוכניות פנסיה מסוג multiemployer, הכוללות מעסיקים רבים - שמשמשות בעיקר עובדים מאוגדים בחברות תעשייה. תוכנית מסוג זה סובלות במיוחד מהקשיים שמאפיינים את תוכניות הפנסיה עם הזדקנות האוכלוסייה, ולפי החשש יגיעו רבות מהן לקריסה בעשור הקרוב בשל ההתחייבויות הגדולות לפורשים.

ועדת הקונגרס תורכב מ-16 נציגים משתי המפלגות ותידרש למצוא פתרון וחקיקה עד סוף נובמבר, שאותה יצטרך הסנאט לאשר עד סוף השנה. ואולם עבודת הוועדה צפויה להיות מסובכת בשל מחלוקת על מי שצריך לשאת בנטל המימון של החילוץ: מעסיקים, עובדים או משלמי המסים האמריקאים. "יהיה קשה לפתור את זה פוליטית", אמרה עאליה וונג, מנהלת מדיניות פרישה בלשכת המסחר של ארה"ב, שפעלה ללחוץ על הממשל לפתור את בעיית הפנסיה. "מאיפה נשיג את הכסף? כל המקורות יבשים".

תוכניות פנסיה ברחבי ארה"ב סובלות מגירעונות - כולל אלה של תאגידים פרטיים ושל עובדי הממשל, כמו מורים וכבאים. הן חייבות לפורשים יותר משקרנות ההשקעה שלהן יכולות לשלם. ואולם התמוטטותה של מערכת הפנסיה מסוג multiemployer היא משמעותית, מכיוון שיושפעו ממנה הרבה אנשים. יתר על כן, היא עלולה להביא לגל של פשיטות רגל של חברות.

המצב הזה מתבשל מאז המשבר הפיננסי של 2008, כשההשקעות קרסו, והשאירו תוכניות רבות בהפסדים. ההתאוששות הכלכלית האטית והעליות בשווקים לא הספיקו כדי לסתום את הגירעון שנוצר בתוכניות, שממומנות על ידי איגודי העובדים והמעסיקים של עובדים שמשתתפים בהן.

לפי המרכז למחקר פרישה של בוסטון קולג', 1,400 תוכניות multiemployer ניצבות בפני גירעון של 553 מיליארד דולר של התחייבויות לא מממומנות. כרבע התוכניות נמצאות ב"תחום האדום" - שבו פשיטת רגל היא קרובה יחסית - תוך 10-20 שנה. רוב המבוטחים בתוכניות הפנסיה הללו עובדים בתחבורה, שירותים ותעשיית ייצור. המעסיקים ניסו לסגת מהתוכניות הללו, וכוללים חברות כמו UPS וקרוגר.

UPS אמרה ב-2016 כי תיקח על עצמה אחריות לתשלומים של כמעט 4 מיליארד דולר אם קרן הפנסיה של מדינות המרכז - התוכנית הגדולה ביותר מסוג הפנסיות הרב־מעסיקיות העומדת בפני חדלות פירעון, תקצץ בהטבות לפורשים או תפשוט רגל. בשנה האחרונה UPS, שעובדיה מבוטחים ביותר מ-24 תוכניות פנסיה שונות, עבדה עם מחוקקים בקונגרס כדי לפתח חקיקה בנוגע לפנסיות.

העומס על תוכניות הפנסיה הללו יוצר עוד סיכון - חיסולו של התאגיד לאבטחת הטבות פנסיה (PBGC), סוכנות ממשלתית שמבטחת תוכניות פנסיה. בדו"ח השנתי האחרון של הארגון נמסר כי הכסף בתוכנית ביטוח פנסיה multiemployer שלו יאזל עד סוף שנת הכספים 2025, בגלל ירידה חדה במצב הפיננסים של PBGC. ב-2017 הגישה הסוכנות סיוע של 141 מיליון דולר ל-72 תוכניות פנסיה multiemployer, והמספר יעלה ככל שאלה ייקלעו לבוץ עמוק יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker