כך תקעה צפון קוריאה את המארחת הנדיבה עם החשבון של האולימפיאדה

בזמן שהמשלחת מהמדינה המבודדת עושה לעצמה יחסי ציבור, מי שישלמו את עלות השהות הגבוהה שלה בסיאול הם דרום קוריאה והוועד האולימפי

סוכנויות הידיעות
מעודדות מצפון קוריאה באולימפיאדת החורף בדרום קוריאה
מעודדות מצפון קוריאה באולימפיאדת החורףצילום: KAI PFAFFENBACH/רויטרס

באולימפיאדת החורף שמתקיימת בימים אלה בסיאול, הנבחרת הצפון קוריאנית מצליחה לתפוס את הכותרות ולזכות במידה של אהדה על רקע ניסיון לשפר את תדמיתה הבינלאומית הבעייתית. במקביל, היא צוברת חשבונות של בתי מלון שהיא אינה מתכוונת לשלם.

לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", ביום רביעי דרום קוריאה אישרה קרן בסך 2.7 מיליון דולר כדי לשלם את החשבון של גרנד ווקרהיל סיאול – מלון בן חמישה כוכבים שבו התארחה אחותו של מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און יחד עם עוד 137 חברי תזמורת במשך כמה ימים. לפי המשרד לענייני איחוד, החשבון הסופי עוד יכול להשתנות.

דרום קוריאה הסכימה לשלם את החשבונות של צפון קוריאה במהלך השיחות על השתתפותה של המדינה הצפונית במשחקים, לדברי גורמים בדרום קוריאה. לצפון קוריאה יש מוניטין של מדינה שאינה נוהגת לשלם את חובותיה – החל מהלוואות בינלאומיות וכלה בחשבונות של בתי מלון.  

לפי הדיווח של "וול סטריט ג'ורנל", דרום קוריאה שילמה את רוב העלויות של משתתפי המופעים הצפון קוריאנים, והוועד האולימפי הבינלאומי שילם את רוב העלויות של הספורטאים הצפון קוריאנים ששוהים בכפר האולימפי.

בתחילת שנות ה-70, קים איל סונג, סבו של המנהיג הנוכחי ומייסד המשטר הטוטליטרי, הזמין משוודיה משלוח של 1,000 מכוניות וולוו סדאן ירוקות – ומעולם לא שילם עבורן. הממשלה השוודית ממשיכה לחשב את החוב שצפון קוריאה חבה לה על המכוניות. נכון ל-2014, החוב הוא יותר מ-300 מיליון דולר (כולל ריבית). 

גולש הסקי קאנג סונג איל מצפון קוריאה באולימפיאדת החורףצילום: STEFANO RELLANDINI/רויטר�

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker