דויטשה בנק: אף אחד לא מבין מה קורה לדולר - אבל התשובה פשוטה

"הדולר אינו נחלש למרות עליית תשואות האג"ח - אלא בגללן. זהו משטר שונה לחלוטין משנים עברו"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שר האוצר האמריקאי, סטיב מנוצ'ין, ואשתו
שר האוצר האמריקאי, סטיב מנוצ'ין, ואשתוצילום: בלומברג

אסטרטג הפורקס של דויטשה בנק, ג'ורג' סרבלוס, קיבל לאחרונה אין ספור פניות בתהייה כיצד יתכן שתשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות רושמות עליות חדות אך במקביל הדולר ממשיך להיות כה חלש?

לדבריו, התשובה לכך פשוטה: "הדולר אינו נחלש למרות עליית תשואות האג"ח, אלא בגללן. עלייה של התשואות משמעה ירידה במחירי האג"ח, והאג"ח האמריקאיות נסוגות מכיוון שהמשקיעים אינם מעוניינים לקנות אותן. זהו משטר שונה לחלוטין משנים עברו", כתב סרבלוס בדו"ח למשקיעים, לפי דיווח הבלוג "זירו הדג'".

חולשת הדולר נובעת משתי בעיות מרכזיות השנה, הסביר. הראשונה היא הערכות השווי המופרזות באופן חריג של הנכסים בארה"ב, הן מניות והן אג"ח. "אם לנסח זאת בפשטות, מחירי האג"ח והמניות בארה"ב אינם יכולים להמשיך לטפס בעת ובעונה אחת. התמוטטות הקורלציה הזו היא שלילית באופן מבני עבור הדולר מכיוון שהיא בולמת את הזרימה המתמשכת של כספי משקיעים לשוקי האג"ח והמניות בארה"ב".

"הבעיה השנייה של הדולר היא שללא קשר להערכות שווי הנכסים, הגירעונות בחשבון השוטף ובתקציב האוצר בארה"ב צפויים להתדרדר באופן דרמטי בשנים הקרובות", כתב סרבלוס.

"כאשר נותנים תמריצים לכלכלה שנמצאת בתעסוקה מלאה הדרך היחידה לספוג את הגידול בביקוש המקומי היא יותר יבוא. לפי הנחות שמרניות הגירעון הכפול של ארה"ב צפוי להתדרדר להרבה מעבר ל-3% מהתוצר המקומי הגולמי (GDP) במהלך השנתיים הבאות".

"תמונת הראי של כל זה היא השיפור הדרמטי שנרשם גם כך בזרימת כספי המשקיעים לאירופה ויפן", הוסיף. "לסיכום: חבקו את חולשת הדולר, יש לה עוד לאן להמשיך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker