מנכ"ל גולדמן סאקס: "לא הרגשתי כל כך טוב מאז 2006; מה יכול להשתבש?"

לויד בלנקפיין חושש כי הגידול בהוצאות הממשל בארה"ב יגרום להתחממות יתר של הכלכלה והעלאה חדה מהצפוי של הריבית ■ "ההסתברות לתוצאה שלילית גדלה"

סוכנויות הידיעות
לויד בלנקפיין, לשעבר מנכ"ל גולדמן סאקס
לויד בלנקפיין, לשעבר מנכ"ל גולדמן סאקסצילום: בלומברג
סוכנויות הידיעות

מנכ"ל גולדמן סאקס , לויד בלנקפיין, חושש כי הגידול בהוצאות הממשל בארה"ב עלול לגרום להתחממות יתר של הכלכלה.

"ההסתברות לתוצאה שלילית גדלה", אמר בלנקפיין בראיון עמו ששודר היום ברשת CNN. "אם הכלכלה תתחיל להתחמם יותר מדי, והבנק הפדרלי ירגיש שהוא מפגר אחרי ההתפתחויות" בתחום האינפלציה, והבנק הפדרלי יצטרך לפעול.

חשש מפני יציאת האינפלציה מכלל שליטה כבר אילץ את הבנק הפדרלי בשנת 1994 להעלות את הריבית בשיעור חד בהרבה מציפיות המשקיעים. "אני זוכר את 1994", אמר בלנקפיין. "זאת גם אפשרות. זו תהיה מהלומה די רצינית לכלכלה".

בלנקפיין ציין כי האווירה האופטימית בשווקים מעלה אצלו זכרונות מהימים שקדמו למשבר הפיננסי העולמי. "מה יכול להשתבש? לא הרגשתי כל כך טוב מאז 2006", התלוצץ בראיון.

למרות החשש כי התמריצים התקציביים הנדיבים של ממשל דונלד טראמפ עלולים לגרום להתחממות יותר של הכלכלה והשווקים הפיננסים, בלנקפיין אינו צופה אסון. לדבריו, הריביות ממשיכות להיות נמוכות יחסית והתרחיש הסביר ביותר הוא כי הכלכלה תמשיך ככלל בנתיבה הנוכחי.

בראיון ל-CNN סיפק מנכ"ל גולדמן גם מילת אזהרה למשקיעים. "לא הייתי זורק הכל פנימה", אמר. "כאשר הפד מעלה את הריבית, מצמצם את ההרחבה הכמותית (QE) והגירעון בתקציב הממשל הולך ומתרחב, לא הייתי אומר שזה הזמן להגדיל למקסימום את הסיכונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker