הקרן של סטיב כהן נתבעת על סקסיזם ושנאת נשים

מנהלת בחברה טוענת כי מנהלים בכירים בפוינט 72 של המשקיע המיליארדר התייחסו בצורה משפילה לעובדות ושכר העובדות הוא כשליש משכרם של הגברים בחברה

פייננשל טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חברת פוינט 72 של סטיב כהןצילום: Bloomberg
פייננשל טיימס

מנהלת בחברת פוינט 72 (Point72), חברת ההשקעות הפרטית של סטיב כהן, תובעת את המשקיע המיליארדר, את החברה ואת נשיא החברה בטענה כי עובדות בחברה  נמצאות בסביבת עבודה עוינת וכי שכרן הוא כשליש משכרם של הגברים.

התובעת לורן בונר היא מנהלת שותפה בקרן מאז אוגוסט 2016 והתביעה הוגשה ביום שני לבית המשפט הפדרלי במנהטן. בתביעה נטען כי "עובדות בחברה סובלות מיחס סקסיסטי ושנאת נשים. מנהלי החברה מפרים את חוקי האפליה המגדרית ".

מחברת פוינט 72 נמסר כי היא מכחישה את ההאשמות ותגן על עצמה בזירה ראויה יותר מאשר בתקשורת. "הנתונים מראים כי החברה שלנו מעסיקה ומשקיעה בעובדות. בתעשייה שבה נשים סובלות מחוסר ייצוג, מאות הנשים שעובדות בפוינט 72 הן חלק חיוני מכל חלקי הארגון שלנו", נמסר מהחברה.

כהן הקים את פוינט 72 כדי לנהל את הונו, בסך 11 מיליארד דולר, לאחר קרן הגידור שלו לשעבר, SAC קפיטל, נסגרה  בעקבות פרשת סחר במידע פנים. כהן, שנאבק לשיפור המוניטין שלו לאחר השערורייה ב-SAC קפיטל, לא הואשם אופן ישיר בתביעה בעבירה כלשהי על החוק, אך שמו מופיע כאחד הנתבעים.

בונר ניהלה את צוות ניהול הכישורים בפוינט 72 שמונה 14 אנשים. השנה שכרה אמור להיות 300 אלף דולר ובנוסף בונוס של 225 אלף דולר, לפי התביעה. גבר פחות מנוסה, לפי התביעה, שהועסק באחרונה קיבל שכר כולל של יותר מ-725 אלף דולר ואחר קיבל שכר של 1.3 מיליון דולר.

בונר מתארת בתביעה כיצד באירוע גיוס כספים של החברה בשנה שעברה היא שמעה שותף עסקי של כהן שואל את אחד המנהלים בחברה אם הוא יוכל לשכב עם אחת העובדות של פוינט 73 שנכחה באירוע והמנהל אמר "אתה יכול, היא עובדת בשבילי". בנוסף, בונר טוענת כי נשיא החברה דגלאס היינס הותיר את המילה "פוסי" על הלוח במשרדו במשך מספר שבועות.

היא אומרת כי לאחר שהתלוננה על יחס משפיל ומעליב מצד מנהל טכנולוגיית המידע בחברה, הוא הורשה להצטרף לוועדה שסירה לקדם אותה בפוינט 72. מנהל התפעול הראשי של החברה טים שונסי היה עורך ישיבות כשהוא מודיע מראש כי הכניסה אסורה לבנות, כך טוענת בונר.

לטענתה נשים הרוויחו כלשיש משכרם של הגברים ומתוך 125 מנהלי תיקים בחברה רק אחת היתה אישה. "פוינט 72 ויתרה על קידום נשים לתפקידים בכירים לטובת גברים פחות מתאימים לתפקידים אלו", נטען בתביעה.

בנון טוענת כי החברה הפרה את חוקי שוויון בשכר, אפליה מגדרית ובקשת פיצוי כספי. היא מציינת כי בנוסף לתביעה היא הגישה תלונה בגין אפליה לוועדה הפדרלית לשוויון הזדמנויות בעבודה.

SAC קפיטל הודתה בסחר במידע פנים ב-2013 ושילמה קנס של 1.8 מיליארד דולר. כהן מעולם לא הואשם באופן אישי בפרשה, אך כמה ממנהלי התיקים בחברה שלו הורשעו בפרשה ונידונו לעונש מאסר. על כהן נאסר לנהל כספים למעט כספי משפחתו. כהן נמצא בעיצומה של השקת קרן חדשה, סטמפורד הרבור קפיטל, לאחר שהאיסור על סחר בכספם של אחרים הוסר לאחר שנתיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום