אמזון מפטרת מאות עובדים כדי לפנות כסף לתחומי צמיחה

החברה מעוניינת לקצץ בתחום הקמעונות המקוונת לטובת תחומים מתפתחים כמו אלקסה ומחשוב הענן של אמזון

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס
סוכנויות הידיעות

אמזון מפטרת מאות עובדים במאמץ להעביר כספים לתחומי צמיחה, כך דיווח "סיאטל טיימס". העיתון דיווח כי ענקית הקמעונות המקוונת מפטרת ומעבירה מאות עובדים מתחום הפעילות הקמעונית של החברה.

גורם שמכיר את הנושא מסר כי הקיצוצים יתמקדו במטה אמזון בסיאטל וישפיעו על חלק מהעובדים בעולם. הפיטורים יהיו בעסקי קמעונות הצריכה, שכולל את מחלקות צעצועי אמזון, ספרי אמזון ומצרי צריכה, כדי להגדיל את מספר העובדים בתחומים כמו אלקסה והענן של אמזון. ג'ף בזוס, מנכ"ל ומייסד אמזון,  מסר בעת פרסום הדו"חות האחרונים של החברה כי תצטרך להכפיל את המאמצים בכל הקשור למוצר אלקסה, לאחר שהמכירות הביסו את התחזיות הקודמות של החברה.

אמזון מעסיקה אלפי עובדים והפיטורים עומדים בניגוד להתרחבות המהירה של החברה בשנים האחרונות. החברה יצאה 130 אלף משרות בשנה האחרונה, לא כולל 90 אלף העובדים של חברת הול פודס שנרכשה על ידי אמזון בשנה שעברה.

הפיטורים מגיעים לאחר גל של דיווחים בדצמבר לפיהם אמזון הורידה את קצב העסקת עובדים חדשים. בימים אלה אמזון מחפשת להקים מטה שני לחברה, כשאמזון טוענת כי העיר שבה יוקם המטה תזכה בהשקעות של 5 מיליארד דולר והמטה יעסיק 50 אלף עובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker