ביטקוין נכנס למיינסטרים? גל כספומטים חדשים ותנודות בדומה לוול סטריט

קצב ההתקנה של כספומטים חדשים של המטבע הדיגיטלי הפופולרי עולה כעת על קצב התקנתם של כספומטים רגילים של מזומנים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כספומט ביטקוין
כספומט" ביטקוין בתל אביב" צילום: מוטי מילרוד

למרות המפולת שנרשמה לאחרונה במחירי ביטקוין ומטבעות קריפטו אחרים, מתרבים והולכים הסימנים לכך שהמטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם נכנס למיינסטרים.

קצב ההתקנה של כספומטים של ביטקוין ברחבי תבל גבוה כעת מקצב התקנתם של כספומטים רגילים של מזומנים, והמתאם בין מחיר מטבע הקריפטו לבין ביצועי בורסות וול סטריט עלה לשיא של שנתיים.

מספר כספומטי הביטקוין בעולם יותר מהוכפל ב-12 החודשים האחרונים, ומגיע כעת ל-2,192, לפי נתוני קוין-ATM-ריידר.

בממוצע, מותקנות מדי יום בעולם חמש עמדות שירות אוטומטיות של ביטקוין, וקצב התקנת הכספומטים החדשים רק הולך וצובר תאוצה, כפי שניתן לראות בגרף של קוין-ATM-ריידר.

מספר הכספומטים של ביטקוין בעולם
מ-0 לכמעט 2,200 בתוך ארבע שנים: גרף מספר הכספומטים של ביטקוין בעולםצילום: coinatmradar.com

בה בעת, כניסתם של משקיעים גדולים מהזרם המרכזי לשוק המטבעות הדיגיטליים הקפיצה את המתאם בין ביצועי ביטקוין לשוק המניות לשיא של שנתיים.

על בסיס ניתוח ביצועי ביטקוין ומדד המניות S&P 500 ב-90 ימי המסחר האחרונים, הקורלציה היא כעת 33%, הרמה הגבוהה ביותר מאז החל המטבע הדיגיטלי לעורר תשומת לב ציבורית בינואר 2016. כך כתב ניק קולאס, המייסד שותף של חברת המחקר דאטה-טרק (DataTrek), בדו"ח שפירסם היום, לפי דיווח CNBC.

לדברי קולאס, שהיה מהאסטרטגים הראשונים בוול סטריט שהחל לסקר את ביטקוין, שיא המתאם הקודם בין המטבע הדיגיטלי לשוק המניות, אשר נרשם באמצע דצמבר 2017, היה נמוך משמעותית מהשיא הנוכחי, והגיע ל-19%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker