"מטבעות הקריפטו שלא ישרדו יצנחו לאפס"

מחלקת המחקר של גולדמן סאקס טוענת כי רוב המטבעות יקרסו, אבל קומץ מהם עשויים להמשיך לעלות

לוגו בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטבע דיגיטלי על רקע שטר דולר
מטבעות דיגיטלייםצילום: Dado Ruvic/רויטרס

הצניחה החדה במחירי מטבעות הקריפטו, שמחקה כמעט 500 מיליארד דולר משווי השוק שלהם בחודש האחרון, עלולה להחמיר – כך טוען ראש מחלקת חקר השקעות בגולדמן סאקס, סטיב סטרונגין.

רוב המטבעות הדיגיטליים לא ישרדו בצורתם הנוכחית, והמשקיעים צריכים להתכונן לכך שחלק מהם יפסידו את כל ערכם, ויוחלפו על ידי כמה מטבעות מתחרים עתידיים, כותב סטרונגין בדו"ח מ-5 בפברואר. הדו"ח קובע כי התנודתיות במחיר מעידה על בועה, וכי הנטייה של מטבעות שונים לעלות ולרדת באותו אופן אינה רציונלית.  

"הקורלציה הגבוהה בין תנודות של מטבעות קריפטו שונים מדאיגה אותי", כתב סטרונגין. "מאחר שאין להם ערך אינהרנטי, המטבעות שלא ישרדו יצנחו ככל הנראה לאפס". המטבעות הדיגיטליים כיום סובלים מאישור עסקות אטי מדי, אתגרים בתחום האבטחה ועלויות תחזקה גבוהות, לפי גולדמן סאקס. כניסתם לשוק של חוזים עתידיים על הביטקוין, תחת רגולציה, לא נתנה מענה לבעיות האלה.

"האם יש מטבעות קריפטו שיהפכו לאמזון או לגוגל הבאים או שהם יסיימו כמו מנועי החיפוש שכבר אינם קיימים? רק משום שאנחנו בבועה ספקולטיבית, לא אומר שהמחירים של קומץ מטבעות לא יעלו", אומר סטרונגין. "עם זאת, המשמעות של זה עבור רוב המטבעות, אם לא כולם, היא שלעולם הם לא יגיעו לשיאים שרשמו בתקופה האחרונה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום