מספר הבתים המעוקלים בארה"ב עלה לראשונה על 100 אלף בספטמבר

ברבעון השלישי כולו נרשמו מעל ל-930 הודעות עיקול בארה"ב - עלייה של 4% לעומת הרבעון השני

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

מספר הבתים שעוקלו על ידי הבנקים בארה"ב עלה בספטמבר לראשונה על 100 אלף - כך דיווחה היום חברת המשכנתאות ריאלטי טראק.

הבנקים עיקלו 102,134 בתים בספטמבר, ובסך הכל הוגשו בחודש שעבר 347,420 בקשות לעיקול, 3% מעל לחודש אוגוסט, ו-1% מעל לספטמבר 2009. ברבעון השלישי כולו, נרשמו 930,437 הודעות עיקול, עלייה של 4% לעומת הרבעון שקדם לו ו-1% מעל לרבעון השלישי של 2009. אחד מכל 139 בתים קיבל הודעת עיקול ברבעון השלישי.

נוואדה היתה המדינה בעלת שיעור העיקולים הגבוה ביותר, זה החודש ה-45 ברציפות, ואחריה אריזונה, פלורידה, קליפורניה ואיידהו.

"אנחנו צפויים לראות צניחה בהיקף העיקולים ברבעון הרביעי, היות שכמה מהבנקים הגדולים עצרו בשבועות האחרונים את העיקולים בחלק מהמדינות, בשל חשדות לאי סדרים", אמר ג'יימס סקאקיו, מנכ"ל ריאלטי טראק.

בשבוע שעבר נודע כי ממשל אובמה שוקל הקפאה של כל עיקולי הבתים בארה"ב, לנוכח המשבר המתמשך בשוק הדיור.

הלחץ להקפיא את עיקולי בתים התגבר ביום שישי לאחר שבנק אוף אמריקה, הגדול בבנקי ארה"ב, הודיע כי יקפיא כל פינויי הבתים המעוקלים בארה"ב. לקראת הבחירות לקונגרס בארה"ב, צעד פופולרי שכזה משמש ככלי נשק בידי נבחרי הציבור, ומנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט, הארי ריד, קרא לשאר הבנקים הגדולים ללכת בעקבות בנק אוף אמריקה.

בבית הלבן התקיימו בשבוע שעבר שתי פגישות בנוגע לחוקיות העיקולים ופינויי הדיירים, לאחר דיווחים כי בנקים הגישו מסמכים כוזבים כדי לפנות לווים, ו"יישרו" פינות כדי לבצע את העיקולים במהירות. נציגי הפיקוח על מגזר הדיור, נציגי רשות ני"ע, מס הכנסה והתביעה הכללית ברחבי ארה"ב היו בין הנציגים שדנו בנושאים. ביום רביעי, כל 50 המדינות בארה"ב פתחו בחקירה משותפת של תעשיית המשכנתאות, בעקבות דיווחים על עיקולים בלתי חוקיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ