רווחי פפסיקו עלו ב-12% ברבעון השלישי; החברה הורידה את תחזית הרווח השנתית

פפסיקו הודיעה היום על הקמתה של חטיבת תזונה שתפתח מוצרי מזון בריאותיים בשילוב פירות ירקות ודגנים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ענקית המשקאות הקלים פפסיקו דיווחה היום על עלייה של 12% ברווחיה הרבעוניים, אך הורידה את תחזית הרווח השנתית, בשל השפעות שינויים בשערי החליפין.

הרווח הנקי של פפסיקו הסתכם ברבעון השלישי של השנה ב-1.92 מיליארד דולר, או 1.19 דולר למניה, וזאת בהשוואה לרווח של 1.72 מיליארד דולר, או 1.09 דולר למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה. בניכוי סעיפים חד פעמיים, הסתכם הרווח של פפסיקו ב-1.22 דולר למניה, מעל תחזיות אנליסטים לרווח של 1.21 דולר למניה.

הכנסות פפסיקו, שבראשה עומדת המנכ"לית אינדירה נואי, זינקו בכמעט 40% ברבעון השלישי והסתכמו ב-15.5 מיליארד דולר, בעיקר הודות לרכישת שתי יצרניות הבקבוקים הגדולות ביותר של החברה. אנליסטים צפו הכנסות של 15 מיליארד דולר.

במבט קדימה, הורידה החברה את תחזית הרווח שלה והיא צופה כעת צמיחה של 11% ברווח השנתי בניכוי סעיפים חד פעמיים לעומת התחזית הקודמת לעלייה של 12%. הגורם העיקרי להורדת התחזית היה שערי חליפין שלא היו לטובתה.

פפסיקו הודיעה היום כי היא מקימה חטיבת תזונה בינלאומית, שתפתח מוצרי מזון בריאותיים בשילוב פירות, ירקות, דגנים ומוצרי חלב. את החטיבה ינהל הסמנכ"ל המדעי של פפסיקו, מחמוד חאן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker