שוק התעסוקה בארה"ב דוהר קדימה: השכר בזינוק החד זה עשור; האבטלה בשפל של 17 שנים

מספר גדול מהצפוי של 200 אלף משרות נוספו לשוק העבודה האמריקאי בחודש ינואר ■ השכר השעתי קפץ ב-2.9% ב-12 החודשים האחרונים - הזינוק החד מאז המיתון הכלכלי ב-2009

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יריד תעסוקה בלוס אנג'לס
סוכנויות הידיעות

השכר השעתי הממוצע בארה"ב זינק בשיעור החד ביותר מאז המיתון הכלכלי האחרון לפני קרוב לעשור, שיעור האבטלה נותר בשפל של 17 שנים, ומספר המשרות שנוספו לשוק העבודה בינואר היה גבוה מהתחזיות.

200 אלף משרות נוספו לשוק התעסוקה בארה"ב בינואר לעומת גידול של 160 אלף בדצמבר, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. כלכלנים צפו גידול מתון יותר של 190 אלף משרות בחודש שעבר, לאחר גידול של 148 אלף משרות שעליו דווח במקור בדצמבר. נתוני נובמבר תוקנו כלפי מטה לגידול של 216 אלף משרות לעומת תוספת של 252 אלף משרות שעליה דווח במקור.

שיעור האבטלה בכלכלה הגדולה בעולם נותר כצפוי ללא שינוי בינואר ברמה של 4.1% - רמתו הנמוכה ביותר מאז שנת 2000.

הנתון הבולט ביותר בדו"ח התעסוקה שפורסם היום היה השכר השעתי הממוצע שקפץ בינואר ב-2.9% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת - הזינוק החד ביותר מאז יוני 2009. כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר של 2.5%. לעומת דצמבר, טיפס השכר השעתי ב-0.3%, יותר מתחזיות הכלכלנים לגידול של 0.2%.

הגידול החד מהצפוי בשכר השעתי נרשם בין השאר הודות להעלאת שכר המינימום בכ-18 מדינות בארה"ב בתחילת 2018.

מאז שהתאוששות כלכלת ארה"ב החלה לצבור תנופה בשנת 2010 ואז חודש שעבר, גדל השכר השעתי הממוצע בקצב של 2.5% או נמוך מכך - בקושי מספיק כדי לעמוד בשחיקה כתוצאה מאינפלציה. בתקופות קודמות של שגשוג כלכלי צמח השכר השעתי בדרך כלל בקצב שנתי של 3%-4%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker