מדד ביטחון הצרכנים בארה"ב עלה לרמתו הגבוהה מאז ינואר 2008

המדד עלה ביוני ל-76 נקודות, הרמה הגבוהה ביותר מאז תחילת המיתון, אולם הוא עדיין נמוך מהממוצע הרב שנתי

סוכנויות הידיעות

מדד ביטחון הצרכנים בארה"ב עלה לרמתו הגבוהה ביותר מאז ינואר 2008 - חודש אחד לאחר כניסת כלכלת ארה"ב למיתון האחרון - אולם הוא עדיין נמוך באופן ניכר מהממוצע הרב שנתי. מדד ביטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן וחברת המידע הפיננסי רויטרס עלה בחודש יוני לרמה של 76 נקודות לעומת 73.6 בחודש מאי. העלייה היתה חדה מתחזיות הכלכלנים למדד ברמה של 75.5 נקודות. עם זאת, המדד עדיין נמוך בשיעור ניכר מרמתו הממוצעת ב-33 השנים האחרונות - 87 נקודות.

מוקדם יותר היום מסר משרד המסחר האמריקאי כי כלכלת ארה"ב צמחה בקצב איטי מהצפוי ברבעון הראשון של 2010. התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ברבעון הראשון בקצב שנתי של 2.7%, לעומת נתונים שפורסמו בחודש שעבר והצביעו על צמיחה של 3%, ותחזיות הכלכלנים שצפו גם הם כי הנתון הסופי לא יתוקן כלפי מטה. ברבעון הרביעי של 2009 צמחה כלכלת ארה"ב ב-5.6%.

הצריכה הפרטית, האחראית ל-70% מהתמ"ג של ארה"ב, עלתה ב-3% ברבעון הראשון, לעומת הערכות הממשלה לגידול של 3.5% בצריכה הפרטית שפורסמו בחודש שעבר וצמיחה של 1.6% בצריכה הפרטית ברבעון הרביעי של 2009. עם זאת, הגידול בצריכה הפרטית ברבעון הראשון היה החד ביותר מאז 2007.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker