שרי ה-G7: "נמשיך במדיניות התמריצים למרות הגירעונות המתנפחים"

אליסטר דרלינג: "השגנו המון ב-2009, אך הסכנה ב-2010 היא שהעולם ישכח כמה חמור המצב"

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

מדיניות התמריצים הכלכליים תימשך במטרה לתמוך בהתאוששות הכלכלית העולמית, למרות גירעונותיהן המתנפחים של הממשלות - כך הסכימו אתמול שרי האוצר של מדינות ה-G7, שהתכנסו בסוף השבוע באיקאלויט שבקנדה.

שר האוצר הקנדי, ג'ים פלהרטי, אמר במסיבת עיתונאים בנעילת הפסגה הבינלאומית של שרי האוצר כי הוא ועמיתיו לשבע המדינות המתועשות "צריכים לספק את התמריצים שהתחייבנו אליהם ולבחון יחדיו בהמשך אסטרטגיות נסיגה". "עלינו לוודא שלא נערער את ההתאוששות העולמית", אמר שר האוצר של ארה"ב, טימותי גייתנר.

שר האוצר הבריטי, אליסטר דרלינג, אמר כי "אנחנו מחויבים לתמוך בכלכלותינו עד שההתאוששות תתייצב. השגנו המון ב-2009, אך הסכנה ב-2010 היא שהעולם ישכח כמה חמור המצב וכמה עבודה עוד ניצבת בפנינו".

שרי האוצר של מדינות ה-G7 התייחסו גם למשבר החובות של יוון, על רקע חששות כי תיקלע לחדלות פירעון בעקבות גירעונותיה העצומים, והביעו ביטחון ביכולתה של הממשלה היוונית לבצע את הקיצוצים הנדרשים כדי להימנע מחדלות פירעון. "אנו בטוחים ומצפים שממשלת יוון תקבל את ההחלטות שיאפשרו לה לעמוד ביעדים שקבעה לעצמה", אמר נשיא הבנק המרכזי של אירופה, ז'אן קלוד טרישה. טרישה התייחס גם לחששות כי מדינות אחרות, כגון ספרד ופורטוגל, יגיעו לחדלות פירעון, ואמר כי רמות החוב והגירעונות הגדולים של מדינות מסוימות מכבידות על הצמיחה ועל היציבות הכלכלית בגוש היורו.

שרי ה-G7 הסכימו גם למחוק את חובותיה של האיטי, בעקבות רעידת האדמה הקשה שפגעה במדינה בחודש שעבר, ועל הטלת מסים נוספים על מגזר הבנקאות כדי לממן את התמריצים הכלכליים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker