שוורצנגר הורה לשלם ל-200 אלף עובדי ציבור בקליפורניה שכר מינימום ביולי

מושל קליפורניה נתן את ההוראה לאחר שהמחוקקים לא הצליחו לאשר את התקציב לשנה הפיסקאלית שהחלה אתמול

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

מושל קליפורניה ארנולד שוורצנגר הורה אתמול לשלם ל-200 אלף עובדי ציבור שכר מינימום החודש, מכיוון שהמחוקקים במדינה האמריקאים עדיין לא אישרו את התקציב - אך החשב הכללי של קליפורניה סירב להוראה.

לפי ההוראה של שוורצנגר, על העובדים בקליפורניה לקבל שכר מינימום של 7.25 דולר לשעה לחודש יולי. דוברו של שוורצנגר, ארון מקליר אמר כי העובדים יפוצו רטרואקטיבית לאחר שהמחוקקים יאשרו את התקציב.

מנהלת משרד כוח האדם של עובדי הציבור בקליפורניה, דבי אנדסלי, שלחה את ההוראה לחשב הכללי, אשר סירב להוראה דומה לפני שנתיים. הנושא עדיין נמצא בדיונים בבית המשפט, והחשב הכללי אמר כי לא יוכל לשלם לעובדים שכר מינימום עד אשר תתקבל פסיקה בבית המשפט - אשר עשויה להתקבל רק בעוד מספר שנים.

שוורצנגר הביע חוסר רצונו מאי יכולתם של המחוקקים בקליפורניה לאשר את הצעת התקציב, אשר כוללת צעדים להקטנת הגירעון של המדינה, העומד על 19 מיליארד דולר, על אף שהשנה הפיסקאלית החדשה התחילה ביום חמישי.

שוורצנגר נתן הוראה דומה לפני שנתיים, אך ההוראה מעולם לא יצאה לפועל מכיוון שהחשב ג'ון צ'יאנג סירב למלא אותה. בית המשפט צידד בשוורצנגר, אך הנושא עדיין נמצא בדיון בית המשפט, לאחר הגשת ערעור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום