אחרי שש שנים סטנפורד חזרה לראש דירוג MBA - ובוגריה מרוויחים 215 אלף דולר בשנה

תוכנית הלימודים של האוניברסיטה היא הפופולרית ביותר ארה"ב, ובוגריה הכי המבוקשים בתעשיית ההיי-טק ■ סוד ההצלחה: הקרבה לעמק הסיליקון

פייננשל טיימס
פייננשל טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוניברסיטת סטנפורד, קליפורניה
אוניברסיטת סטנפורדצילום: רויטרס
פייננשל טיימס
פייננשל טיימס

אוניברסיטת סטנפורד חוזרת לראש טבלת דירוג תוכניות ה-MBA של "פייננשל טיימס". ההישגים של בוגרי סטנפורד - שמכונה על ידי סטודנטים לשעבר החווה בגלל האדמות החקלאות שעליהן הוקם הקמפוס - העניקו לאוניברסיטה תדמית של מפעל לייצור מצליחנים.

יותר סטודנטים ביקשו להירשם לתוכנית ה-MBA של סטנפורד מאשר לכל אוניברסיטה אחרת בארה"ב. בשנה שעברה היו בתוכנית 418 סטודנטים, לעומת 941 בהארוורד ו-864 בוורטון. באותה שנה הגישו 8,173 סטודנטים מועמדות לתוכנית של סטנפורד, לעומת 7,108 מועמדים שנה לפני כן. כך, רק 5% מכלל המועמדים התקבלו ללימודים בתוכנית המבוקשת.

הישגים טובים בלימודים אינם הקריטריון היחיד לקבלה לתוכנית ה-MBA. סטנפורד בוחנת את יכולתם של המועמדים לעבוד בקבוצות, ואף שמה דגש על חשיבות הכלל על פני היחיד, מסבירה סוזאן סרה מנהלת בחברת הייעוץ שטראוס.

אלה שמסיימים את תוכנית הלימודים היוקרתית זוכים ברשת של קשרים למשרות ולעסקים. השכר הממוצע של בוגרי תוכנית הלימודים של סטנפורד לאחר שלוש שנים מסיום הלימודים מגיע ל-215 אלף דולר בשנה, לפי דירוג תוכניות ה-NBA  של "פייננשל טיימס".

חמישית מבוגרי התוכנית מקימים עסקים ומקבלים סיוע מבוגרים אחרים ואנשים הקשורים לאוניברסיטה. מיקומה של האוניברסיטה בעמק הסיליקון מסייע לה. חברות הטכנולוגיה העשירות בעולם, אפל, גוגל ופייסבוק וכן קרנות הגידור וקרנות ההון סיכון שממנות את התעשייה, נמצאות במרחק נסיעה קצרה מהאוניברסיטה.

חלק מהחברות האלה מחפשות מועמדים למשרות נחשקות רק בקרב בוגרי תוכנית ה-MBA של סטנפורד, אומר מאיבי ריצ'רד, מנהל מרכז ניהול הקריירה בסטנפורד. "החברות המובילות בדרך כלל מבלות יום שלם בראיונות עבודה ל-300 סטודנטים באוניברסיטאות אחרות, אבל אצלנו הם צריכים לראיין רק 100", מסביר ריצ'רד. לדבריו, "כך לסטודנטים שלנו יש יתרון, מפנ שיש להם יותר זמן להציג את עצמם  בראיון".   

סטנפורד הגיעה לפני שש שנים בפעם הראשונה לראש טבלת דירוג תוכניות ה-MBA של "פיינשל טיימס". היא החזיקה בתואר שנה אחת בלבד לפני שהודחה על ידי הארוורד, ולאחר מכן על ידי אינסיד הצרפתית – שהרוויחה מכך שתוכנית הלימודים שלה קצרה מאלה של האוניברסיטאות האמריקאיות. עם זאת, ההזדמנויות התעסוקה היוקרתית שנמצאות בסמוך לסטנפורד מרמזות שהאוניברסיטה תשמור על המקום הראשון גם בשנים הבאות.

דירוג תוכניות ה-MBA של הפייננשל טיימס
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker