צפו

רזה, חיוור ועם זקן: הנסיך בן טלאל בראיון ראשון מהמעצר בריץ קלרטון

בן טלאל שוחרר ממעצרו לאחר שהיה עצור בבית המלון בריאד במשך חודשיים, יחד עם טייקונים ובני מלוכה סעודים אחרים. אתמול העניק ראיון בלעדי לרויטרס בו סיפר כי הוא מקבל יחס מצוין וצפוי להשתחרר

לוגו רויטרס
רויטרס

הנסיך המיליארדר אל-וליד בן טלאל, שנעצר במסגרת המערכה נגד השחיתות בממלכה, שוחרר היום – כך מדווחים קרובי משפחה של הנסיך. בראיון בלעדי שהעניק לסוכנות הידיעות רויטרס ביום שישי בלילה אמר כי הוא צופה ששמו ינוכה מכל אשמה וכי הוא ישוחרר ממעצר תוך ימים אחדים, עם נכסיו העצומים ברשותו. הנסיך התראיין מהסוויטה שלו במלון ריץ קרלטון בריאד, שנהפך לבית כלא יוקרתי שבו מוחזקים טייקונים וחברים במשפחת המלוכה.

בן טלאל שהה בבית המלון יותר מחודשיים יחד עם עשרות חשודים אחרים, על רקע תוכניתו של יורש העצר הנסיך מוחמד בן סלמאן לחזק את שליטתו בממלכה ולעשות בה רפורמות, כך שלא תתבסס על יצוא נפט בלבד.

זו הפעם הראשונה שבה בן טלאל, אחד מאנשי העסקים הבולטים במדינה, דיבר עם התקשורת מאז מעצרו. הנסיך המשיך לטעון לחפותו משחיתות בשיחותיו עם הרשויות. הוא אמר כי הוא מצפה לשליטה מלאה באחזקותיו הגלובליות. הוא טען כי כליאתו היא אי-הבנה ואמר כי הוא תומך ברפורמות של יורש העצר, שכינויו הוא MbS.

"אין אישומים. יש רק דיונים ביני לבין הממשלה", הוא אמר בראיון, שנערך מעט אחרי השעה חצות. "אני מאמין שהכל ייגמר תוך כמה ימים". הנסיך נראה רזה יותר ושיערו האפיר מאז הופעתו האחרונה בתקשורת בסוף אוקטובר. הוא גם צימח זקן מאז.

"אין לי למה להסתיר. אני חי פה בנוחות, אני מאוד רגוע", טען בן טלאל בראיון ממעצרו. "אני מתגלח פה, כמו בבית. הספר שלי מגיע לפה. בכנות, אני מרגיש בבית. אמרתי לממשלה שאני אשאר פה כמה שהם רוצים, משום שאני רוצה שהאמת תצא לאור על כל העסקות שלי וכל דבר שקשור אלי". 

הראיון נמשך 30 דקות וכלל סיור בסוויטה שלו. הוא ניתן במידה רבה כדי להפריך את השמועות על יחס גרוע, ועל כך שהנסיך הועבר מבית המלון לכלא. הנסיך הראה עד כמה נוח המשרד הפרטי שלו בסוויטה, חדר האוכל והמטבח שלו, העמוס בארוחות הצמחוניות החביבות עליו.

בפינת המשרד שלו נמצאות נעלי טניס, שלדבריו הוא משתמש בהן באופן קבוע לאימונים. הטלוויזיה שידרה ברקע חדשות כלכליות, וכוס שעליה דמותו נחה על השולחן. שיחרורו של הנסיך, שהונו מוערך על ידי פורבס ב-17 מיליארד דולר, צפוי להרגיע את חששות המשקיעים בנוגע לאימפריה הגלובלית שלו, ובכלכלה הסעודית בכלל.

לנסיך יש אחזקות בין השאר בטוויטר, בסיטיגרופ ובמלונות יוקרה כמו ג'ורג' החמישי בפריז והפלזה בניו יורק.  ההאשמות נגדו כללו הלבנת כספים, שוחד וסחיטה של פקידים, טען גורם רשמי סעודי בזמנו. כאשר נשאל בראיון מדוע הוא מוחזק בבית המלון ענה כי "יש אי הבנה והיא תובהר. אז אני רוצה להישאר פה עד שהסיפור הזה ייגמר לחלוטין והחיים ימשיכו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker