ג'נרל אלקטריק רשמה הפסד מפתיע של 10 מיליארד ד'; נחקרת על ידי רשות ני"ע בארה"ב

מניית GE עולה בוול סטריט לאחר שהקונצרן האמריקאי אישר התחזיות ל-2018 ודיווח על תוצאות חזקות של עסקי מנועי המטוסים והמוצרים הרפואיים

בלומברג
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'נרל אלקטריק
צילום: רויטרס

ג'נרל אלקטריק דבקה היום בתחזיות הרווח לשנה הנוכחית, והרגיעה בכך חששות כי בעיות בחטיבות ציוד החשמל והפעילות הפיננסית יאלצו את הקונצרן האמריקאי להוריד את תחזיותיו.

תוצאות חזקות של עסקי מנועי המטוסים והמוצרים הרפואיים הגבירו את בטחון החברה בתחזיתה לרווח לפני סעיפים חד פעמיים של 1-1.07 דולרים למניה בשנת 2018, מסרה GE. תחזית האנליסטים היתה לרווח שנתי של 1.02 דולר למניה

המשקיעים חששו מבשורות רעות לאחר שבשבוע שעבר הודיעה החברה על מספר הוצאות חד פעמיות גדולות ברבעון, בהן הפרשות של 6.2 מיליארד דולר כנגד חבויות ביטוח.

התוצאות "משקפות חלק מההתקדמות המוקדמת לה אנו עדים במיזמי מפתח שלנו", אמר מנכ"ל החברה, ג'ון פלנרי, בעת פרסום הדו"חות.

צילום: בלומברג

מניית GE עולה ב-2% במסחר בוול סטריט, לאחר שנסוגה ב-3.2% מתחילת השנה ועד אתמול, בהמשך לנפילה של 45% בשנת 2017.

עקב הפרשות הענק שעליהן הודיעה בשבוע שעבר, דיווחה היום החברה על הפסד נקי של 9.83 מיליארד דולר, או הפסד של 1.13 דולר למניה, ברבעון הרביעי של 2017, לעומת רווח של 3.49 מיליארד דולר, או רווח של 39 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה GE הפסד מפתיע של 1.23 דולר למניה, לעומת תחזית האנליסטים לרווח של 29 סנט למניה.

GE, שנוסדה לפני 125 שנים, רשמה בתקופה המדווחת הכנסות של 31.4 מיליארד דולר, ירידה של 5% לעומת הרבעון הרביעי של 2016, ופחות מתחזית האנליסטים להכנסות של 33.9 מיליארד דולר.

הכנסות חטיבת התעופה של החברה הסתכמו ברבעון ב-7.22 מיליארד דולר, ללא שינוי לעומת הרבעון המקביל, אך מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 7.16 מיליארד דולר.

הכנסות חטיבת המוצרים הרפואיים GE הלתקייר צמחו ב-5.9% ל-5.4 מיליארד דולר - מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 5.25 מיליארד דולר.

מנגד, הכנסות חטיבת ציוד החשמל GE פאוור צנחו ב-15% ברבעון הרביעי. "בתחום החשמל נרשמה ירידה משמעותית ואנו צופים שהאתגרים בשוק יימשכו", אמר פלנרי.

חקירה של רשות ני"ע בארה"ב נגד GE

סמנכ"לית הכספים של GE, ג'יימי מילר, אמרה בשיחת ועידה עם אנליסטים לאחר פרסום הדו"חות הכספיים כי רשות ני"ע בארה"ב (SEC) חוקרת את התהליך שהוביל להודעת החברה בשבוע שעבר על הפרשות של מיליארדים כנגד חבויות ביטוח ישנות.

מילר הוסיפה כי הרשות בודקת גם את האופן שבו GE רושמת הכנסות ואת הבקרה על הסכמי שירותי ארוכי טווח. מילר ציינה כי החברה משתפת פעולה באופן מלא עם החקירה אשר עדיין נמצאת לדבריה "בשבלים מאוד מוקדמים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker